35. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę (zapowiedź)

• 8 września 2017, Robert Karp

Organizatorem tegorocznej 35. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę jest „Solidarność” Regionu Podbeskidzie wraz z diecezjalnym duszpasterzem ludzi pracy ks. prałatem, Józefem Oleszko. Duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia była peregrynacja obrazu Matki Bożej Solidarności , który odwiedził niektóre parafie w diecezji bielsko-żywieckiej oraz w Beskidach. Wizerunkowi Matki Bożej Częstochowskiej Robotników towarzyszyły relikwie bł. Jerzego Popiełuszki.

Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę w dniach 16 i 17 września przebiegać będzie pod hasłem „Matka sprawiedliwości społecznej nauczycielką miłosierdzia”. Wśród jej uczestników będzie m.in. bp Roman Pindel.

Po raz pierwszy Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę zorganizowana została w 1983 r. przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę – kapelana i obecnie patrona NSZZ Solidarność – dla robotników Huty „Warszawa”.

Rok później, uczestnicy pielgrzymki przybyli z wielu rejonów Polski i modlili się podczas uroczystej Mszy św. o dobrą i godną pracę oraz o właściwe traktowanie pracowników.

PROGRAM 35. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę

16 września, sobota

17.00 – Składanie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego

19.00 – Msza św. na szczycie – przewodniczy bp Roman Pindel