Beskidzki „Różaniec do Granic” – podsumowanie

• 12 października 2017, Robert Karp

Miliony ludzi w Polsce i na świecie sięgnęło w sobotę 7 października po różaniec, by modlić się w jedności o nawrócenie do Boga i pokój dla całego świata. Również na terenie diecezji bielsko-żywieckiej prawie 20 tys. osób modliło się w 26 kościołach stacyjnych i w specjalnych strefach modlitwy w pobliżu 140 kilometrowego odcinka granicznego ze Słowacją i Czechami. Modlono się w świątyniach, na rynkach miast, na przejściach granicznych, w górach i w powietrzu.

Najwięcej osób zgromadziło się na modlitwie różańcowej w Cieszynie (3 tys.), Zebrzydowicach (1,8 tys.), Korbielowie (1,6 tys.), Ustroniu (1,5 tys.) Zwardoniu (1 tys.), Kończycach Małych (1 tys.) i Istebnej (1 tys.)

Wydział duszpasterstwa ogólnego kurii cały czas otrzymuje informacje o miejscach, gdzie w sobotę ludzie, czasem nawet bardzo spontanicznie, dołączyli do modlitwy. Przesyłanym wiadomościom towarzyszą często zdjęcia, które publikujemy poniżej.

„Różaniec Do Granic” był odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do codziennego odmawiania różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 40 lat później w Fatimie.

Organizatorzy „Różańca Do Granic” podziękowali za udział w akcji wszystkim wiernym, a biskupom, proboszczom i kapłanom, którzy prowadzili modlitwę – za zaufanie i pracę, jaką wykonali, za gościnę, jakiej udzielili pielgrzymom.

Parafia w Korbielowie

Parafia w Zwardoniu

Parafia w Istebnej

Pilsko – Wspólnota „Miłość i Łaska Chrystusa”