Biskup wizytował parafię w bielskiej Kamienicy

• 19 marca 2017, Robert Karp

Od 17 do 19 marca trwała wizytacja biskupa Romana Pindla w parafii św. Małgorzaty w bielskiej Kamienicy. Rozpoczęła się od spotkania z nauczycielami i dziećmi ze szkoły podstawowej i młodzieżą gimnazjalną. Biskup złożył wizytę u osoby chorej oraz odwiedził rodzinę wielodzietną.

W sobotę, po kanonicznym przywitaniu ordynariusza w świątyni, biskup sprawował Eucharystię. W niedzielę wziął udział w modlitwie za zmarłych, skierował także do wiernych słowo. Spotkał się z członkiniami Róż Różańcowych, działaczami Akcji Katolickiej, wolontariuszami Zespołu Charytatywnego, Apostolstwem Dobrej Śmierci, Rycerstwem Św. Michała Archanioła i osobami starszymi.
Podczas Mszy św. rodzinnej błogosławił rodziny i udzielił indywidualnego błogosławieństwa dzieciom. Również małżeństwa ze stażem 25+ i pary jubilatów, które w tym roku obchodziły 50-lecie małżeństwa, miały możliwość wspólnej modlitwy z pasterzem diecezji. Bp Pindel spotkał się ze wspólnotą Mężczyzn św. Józefa, ministrantami, lektorami, oazą i scholą.

Biskup modlił się z rodzicami księży i sióstr zakonnych z kamienickiej parafii. Rozmawiał też z nowo wybranymi członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady do spraw Ekonomicznych.

Fot. ks. Piotr Góra: