Bp Greger na zjeździe absolwentów mysłowickiego liceum

• 7 października 2017, Robert Karp

Uroczystą Mszę św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach z okazji 95-lecia mysłowickiego I LO im. Tadeusza Kościuszki celebrował 7 października bp Piotr Greger – jeden z jego absolwentów. Liturgia zainaugurowała oficjalne obchody jubileuszowe.

Absolwentami I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach są m.in. ks. prof. Wincenty Myszor, Artur Rojek, prof. Alfred Sulik, Kazimierz Kutz, Bernard Krawczyk.

Urodzony w Tychach biskup Greger pochodzi z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Mysłowicach Wesołej. W 1971 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej nr 2 w Wesołej, a następnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach, gdzie w 1983 r. zdał egzamin maturalny. Następnie studiował (1983-1989) w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Został wyświęcony na prezbitera 13 maja 1989 roku w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach przez biskupa Damiana Zimonia. W dniu 22 października 2011 r. Benedykt XVI mianował ks. dr. Gregera biskupem pomocniczym diecezji bielsko-żywieckiej, przydzielając stolicę tytularną Assava.