Caritas rozprowadzi ponad 90 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

• 3 grudnia 2017, Robert Karp

Ponad 90 tys. świec, spośród trzech milionów w całej Polsce, rozprowadzi w tym roku bielsko-żywiecka Caritas w ramach 24. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ekumenicznej akcji charytatywnej, organizowanej wspólnie z Kościołami protestanckimi i Kościołem prawosławnym. Dzięki przedsięwzięciu, liczne dzieci z ubogich rodzin otrzymują co roku dożywianie, wsparcie edukacyjne i letni wypoczynek.

Ks. Robert Kasprowski, dyrektor diecezjalnej Caritas, przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że w diecezji bielsko-żywieckiej zapotrzebowanie na wigilijne świece utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

Jak wyjaśnił duchowny, część zebranej kwoty trafi do parafialnych zespołów charytatywnych i tam zostanie wykorzystana np. do dofinansowania obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także na leczenie i rehabilitację.

„10 groszy ze sprzedaży każdej świecy jest przeznaczonych na misje i pomoc dzieciom na misjach” – dodał kapłan.

Akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w tym roku przebiega pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”.

Pomysł Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zrodził się w 1993 roku w ośrodku pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Rusinowicach. Rok później światło świecy zajaśniało na stołach w całej Polsce. Dzięki akcji Caritas pomoc otrzymało już kilka milionów dzieci z ubogich rodzin.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można wspierać nie tylko kupując świecę. Można również wysłać SMS o treści SWIECA na numer 72 052 (całkowity koszt to 2,46 zł) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Więcej informacji na stronie: www.wigilijnedzielo.caritas.pl