Pielgrzymka pacjentów i pracowników PZOL do Kalwarii Zebrzydowskiej

• 7 lipca 2017, Robert Karp

Od Mszy św. w kaplicy pw. Alojzego Orione rozpoczęła się 7 lipca 21. pielgrzymka pacjentów i pracowników Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Bialskim do Kalwarii Zebrzydowskiej. Liturgii przewodniczył bp Roman Pindel.

Ordynariusz bielsko-żywiecki zauważył, że jest to „jedyna taka na świecie pielgrzymka, w której pielgrzymują pacjenci, personel i przyjaciele”. Jak podkreślają inicjatorzy pielgrzymki, organizowane od lat przedsięwzięcie spełnia niezmiernie ważną rolę w rehabilitacji i terapii pacjentów.

Uczestnicy pielgrzymki po Mszy św. przejechali autokarem na Jasną Górkę w Ślemieniu, a stamtąd wyruszyli pieszo do Krzeszowa, gdzie zaplanowano nocleg. Kolejne odcinki pielgrzymki prowadzą do Tarnawy Dolnej. W niedzielę, 9 lipca, mają dotrzeć do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tu pielgrzymi spędzą cały dzień na modlitwie na kalwaryjskich dróżkach.

W tym roku Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego obchodzi 35-lecie swego istnienia. Z tej okazji PZOL Sp. z o.o. została odznaczona Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla województwa śląskiego.

Fot. ks. Piotr Góra