Pogrzeb śp. ks. Borysa Kroczka

• 17 maja 2017, Robert Karp

Na cmentarzu parafialnym parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym pochowany został 17 maja zmarły w wieku 83 lat śp. ks. kanonik Borys Kroczek, pierwszy proboszcz parafii Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce-Trzycatku. Nad trumną z ciałem kapłana modlono się wcześniej w kościele parafialnym na Trzycatku podczas Mszy św. pogrzebowej pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera.

Kazanie, zgodnie z ostatnią wolą śp. ks. Borysa, wygłosił pochodzący z Trzycatka ks. Bartosz Łacek, wikariusz cieszyńskiej parafii św. Marii Magdaleny.

Po Eucharystii trumna z ciałem śp. ks. Borysa Kroczka została przewieziona do Chorzowa Batorego. Zmarły kapłan został pochowany na cmentarzu parafialnym miejscowej parafii.

Śp. ks. Borys Kroczek, który był przez 27 lat duszpasterzem na Trzycatku, zmarł 14 maja br. 25 lipca skończyłby 83 lata. Był kapłanem od 1959 roku, kiedy przyjął święcenia.

fot. ks. Sławomir Zawada