Wizytacja biskupa ordynariusza w aleksandrowickiej parafii

• 5 lutego 2017, Robert Karp

„Będąc solą ziemi, dla niektórych możemy być solą w oku” – zauważył bp Roman Pindel, który 5 lutego wizytował parafię św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Wizyta w jednej z największych wspólnot parafialnych na terenie diecezji rozpoczęła się już 2 lutego, a oficjalne powitanie w sobotę wieczorem.

Biskup ordynariusz modlił się z parafianami podczas niedzielnych Eucharystii, głosił kazania oraz udzielał indywidualnych błogosławieństw dzieciom i ich rodzinom. Spotkał się z poszczególnymi wspólnotami i przedstawicielami parafii, także z rodzinami w ich domach.

Podczas jednej z homilii biskup nawiązał do niedzielnego czytania Ewangelii według świętego Mateusza, gdy Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi”.

„Będąc solą ziemi, dla niektórych możemy być solą w oku” – wskazał biskup, tłumacząc rolę, jaką powinni spełniać uczniowie Jezusa we współczesnym świecie.

Fot. ks. Piotr Góra