Wizytacja kanoniczna w Bielanach

• 8 października 2017, Robert Karp

W dniach od 6 do 8 października odbyła się wizyta kanoniczna w parafii świętego Macieja Apostoła w Bielanach, sanktuarium Chrystusa Cierpiącego. W pierwszym dniu bp Roman Pindel modlił się w domu chorego taty ks. Andrzeja Żmudki. Następnie, udał się do rodziny państwa Mleczko, która adoptowała trójkę dzieci: Michała Karola i Marysię. Po radosnym spotkaniu w rodzinnej atmosferze, biskup udał się na spotkanie z uczniami i gronem pedagogicznym szkoły podstawowej w Bielanach. Uczniowie przedstawili ciekawy program związany z 300-leciem koronacji Matki Bożej Częstochowskiej.

W sobotę po południu odbyło się uroczyste przywitanie biskupa we wspólnocie parafialnej. Proboszcz przedstawił dokonania parafii od ostatniej wizytacji. Po Mszy św. miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W niedzielę bp Pindel po porannej Mszy św. biskup spotkał się z Różami Różańcowymi i Odnową w Duchu Świętym. Udał się też do kaplicy na Zasole, gdzie spotkał się z mieszkańcami tej wioski, gratulując im zatroskania o kaplicę i jego otoczenie.

W bielańskim sanktuarium miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Bp Roman poświęcił również różańce dla dzieci pierwszokomunijnych. Był także czas na wymowne nabożeństwo błogosławienia dzieci przez rodziców i rodziców przez dzieci. Hieraarcha spotkał się z grupą Dzieci Bożych, ministrantami i lektorami.

Po południu, w imieniu biskupa z radą parafialną spotkał się ks. Marek Studenski, wikariusz generalny diecezji.

fot. ks. Piotr Góra