Wizytacja parafii św. św. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach

• 3 grudnia 2017, Robert Karp

Bp Roman Pindel przeprowadził w dniach 1 i 3 grudnia wizytację kanoniczną w parafii św. św. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach. To w tej wspólnocie parafialnej w 1983 ordynariusz rozpoczynał kapłańską posługę jako neoprezbiter.

Oprócz emerytowanego metropolity krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego, który pracował w koziańskiej parafii jako młody ksiądz przez 6 lat, w przeszłości, jako neoprezbiterzy, pracowali tu także m.in. ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel (1983-1985) oraz biskup pomocniczy diecezji Chicago Andrzej Wypych (1979-1981).

Ordynariusz gościł w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym, gdzie spotkał się z nauczycielami i uczniami. Odwiedził chorego i rodzinę wielodzietną.

Podczas wizytacji hierarcha, powitany przez proboszcza parafii w Kozach ks. Kazimierza Grelę, spotkał się z Różami Różańcowymi, Zespołem Charytatywnym, Akcją Katolicką, Grupą Ojca Pio i innymi grupami dorosłych. Rozmawiał z grupami dzieci i młodzieży oraz ministrantami.

Na jednej z niedzielnych Mszy św. duchowny przewodniczył obrzędowi błogosławieństwa rodzinnego rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Biskup udzielił też indywidualnego błogosławieństwa dzieci. Pary małżonków w obecności biskupa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie.

Odbyło się też spotkanie z radą duszpasterską.

fot. ks. Piotr Góra