Zapraszamy na obchody 25. rocznicy święceń biskupich Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego

• 22 kwietnia 2017, Mateusz Kierczak

26 kwietnia br. przypada 25. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego. Biskup Senior posługiwał w Kościele Bielsko-Żywieckim przez ponad 21 lat, w duchu zawołania biskupiego In aedificationem Corporis Christi.

Biskup ordynariusz Roman Pindel zaprasza wszystkich diecezjan na Mszę św. dziękczynną w środę 26 kwietnia o godzinie 17.00 do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (ul. Traugutta 13, obok dworca PKS). „Zgromadźmy się licznie, by wyrazić naszą wdzięczność za posługę pierwszego Pasterza naszej diecezji i modlić się w Jego intencji” – zachęca bp Roman.

Dopełnieniem tych uroczystości będzie koncert jubileuszowy dedykowany Księdzu Biskupowi Tadeuszowi Rakoczemu „W hołdzie swojemu Pasterzowi”, z udziałem zespołów folklorystycznych z terenu diecezji. Koncert odbędzie się w sobotę 29 kwietnia br. o godzinie 17.00 w Bielskim Centrum Kultury (Bielsko-Biała, ul. Słowackiego 27).