Rekolekcje dla katechetów z konsultorem watykańskim ds. kanonizacji

• 4 marca 2017, Robert Karp

Wielkopostny Dzień Skupienia dla katechetów odbył się w sobotę 4 marca w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu. Msze św. celebrował diecezjalny wizytator katechizacji ks. Tomasz Chrzan i w koncelebrze z prowadzącym tegoroczny dzień skupienia o. Szczepanem Praśkiewiczem OCD – karmelitą bosym z Wadowic.

„Św. Kazimierz Królewicz całe życie trwał w czystości serca. On doskonale zrealizował naukę Chrystusa o wzajemnej miłości. Święci żyli Ewangelią, a ona jest zawsze aktualna – zauważył w kazaniu konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który przybliżył katechetom tematykę procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych.

Pochodzący z diecezji kieleckiej o. dr Szczepan T. Praśkiewicz OCD (ur. 1958) jest absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego „Teresianum” i „Marianum” w Rzymie, byłym wychowawcą w Międzynarodowym Kolegium Teologicznym Karmelitów Bosych i wykładowcą „Teresianum”. Jest także autorem wielu artykułów i książek z duchowości i hagiografii. W latach 1999-2005 był prowincjałem Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Jest wykładowcą w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie i wicepostulatorem Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

Fot. Monika Jaworska „Niedziela na Podbeskidziu”/ox.pl