Konkurs poetycki KSM „Jan Paweł II w Beskidach”

• 9 października 2017, Robert Karp

Organizatorem Konkursu Literackiego „Jan Paweł II w Beskidach” jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W zeszłym roku przeprowadzona została pierwsza edycja: konkurs plastyczny. Tegoroczny konkurs był skierowany do wszystkich uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

Celem konkursu było:

1. Popularyzowanie twórczości poetyckiej.
  2. Zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją oraz osobą Jana Pawła II.
  3. Doskonalenie umiejętności językowych.

Mimo krótkiego czasu od początku roku szkolnego (ok 2-3 tygodnie na przygotowanie wierszy), nadesłano niemal pół setki prac z różnych stron naszej diecezji. W skład jury oceniającego wiersze wszedł pan Jan Wojtyła – krewny św. Jana Pawła II oraz nasza była KSM-owiczka i rzecznik prasowy KSM, redaktor Dominika Konior oraz księża asystenci: ks. Tomasz Michniok i ks. Wojciech Pal. Jury wytypowało zwycięzców w trzech kategoriach:

I. szkoła podstawowa, klasy I-III,

II. szkoła podstawowa, klasy IV-V,

III. klasa VII szkoły podstawowej oraz klasy II-III gimnazjum.

Wręczenie nagród obyło się po Mszy Świętej, wieńczącej tegoroczny Dzień Papieski w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, 8 października 2017 r. Zwycięskie wiersze zostały opublikowane na stronie KSM (www.ksm.duszpasterstwa.bielsko.pl).

Zwycięzcy:

Klasy I-III szkoły podstawowej

1. miejsce: Karina Sikora, Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Językowe w Kozach im. Kardynała Karola Wojtyły

Klasy IV-VI szkoły podstawowej

1. miejsce: Julia Urbaniec, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rychwałdzie
  2. miejsce: Emilia Ślimak, Szkoła Podstawowa im. Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia w Brzezince
  3. miejsce: Katarzyna Ochman, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczyrku
  4. miejsce: Karolina Fornal, Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jawiszowicach

wyróżnienie: Oliwia Wąsek, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rychwałdzie

wyróżnienie: Michał Figura, Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu

Klasy VII szkoły podstawowej i gimnazja

1. miejsce: Karolina Dynek, Zespół Szkół w Kaczycach