Mistrzostwo Bosko Cup dla Kończyc Małych

• 27 czerwca 2017, Robert Karp

W IX Letnich Finałach Bosko Cup, które rozegrano z udziałem ministranckich drużyn z diecezji bielsko-żywieckiej na stadionie w Wapienicy, zwyciężyli piłkarze z parafii Narodzenia NMP w Kończycach Małych. Pokonali oni w finałowym meczu młodych pogórzan z parafii NMP Królowej Polski. W małym finale o III miejsce zwyciężyli piłkarze z parafii św. Marcina z Radziechów. Czwartym miejscem musieli zadowolić się zawodnicy z parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach Łęgu, którzy zagrali po raz pierwszy w tych zawodach.

W niedzielę, 25 czerwca, po meczach półfinałowych na boisku pojawili się zawodnicy drużyn: Gwiazd Bosko Cup i Przyjaciół ks. Marcina. Wśród Przyjaciół zagrali m.in.: ks. Marcin Pomper, ks. Bogusław Szwanda, ks. Robert Kasprowski, ks. Zygmunt Mizia, ks. Adrian Mentel, a także znany piłkarz Adrian Sikora.

„Obie drużyny stworzyły prawdziwe widowisko, grając fajny, momentami dość niekonwencjonalny futbol, który mógł ucieszyć kibiców. Mecz zakończył się wynikiem 2: 1 dla drużyny Przyjaciół. Strzelcami bramek byli: Adrian Sikora, ks. Adrian Mentel (Przyjaciele) Kacper Gawlas (Gwiazdy). Chociaż zespół Gwiazd może mówić o szczęściu wielkim, mocno zasłużył się też bramkarz. Zatem rutyna i doświadczenie Przyjaciół przyniosły efekt” – zrelacjonowano spotkanie na portalu boskocup.pl

„Finał był spotkaniem dwóch zespołów, które prezentowały się na tych zawodach najkorzystniej i piłkarsko były zdecydowanie najlepsze. To pierwszy przypadek, odkąd formuła rozgrywek przewiduje półfinały i finał, że w finałowym meczu spotkały się oba zespoły ze Śląska Cieszyńskiego. Dotychczas najczęściej przynajmniej jedna drużyna była z Żywiecczyzny.  Finał był znakomitym widowiskiem. W pierwszej połowie Pogórze cofnęło się zbyt głęboko, a Kończyce narzuciły swój styl, nękając bramkarza z parafii Królowej Polski. Dominację udało się udokumentować zdobyciem bramki autorstwa Dominika Tomicy, pięknym strzałem z dystansu. Jeszcze mieli kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale im się to nie udało. Po przerwie Pogórze stanęło nieco wyżej i zaczęli atakować. I to spowodowało, że Kończyce cofnęły się do głębszej defensywy, kilkakrotnie mając problemy pod swoją bramką. Wspaniałe interwencje bramkarza Dawida Wiśniewskiego oraz poprzeczka, potwierdziły, że dopisuje im szczęście. A szczęściu też trzeba pomóc. Pogórze w drugiej połowie wiedziało, że muszą wszystko postawić na jedną kartę. Ostatecznie nie udało się zdobyć bramki, choć akcji tak jedna, jak i druga drużyna miała kilka. Goli więcej nie padło, a magiczne uderzenie Dominika dało Kończycom wreszcie upragnione Mistrzostwo Diecezji Bielsko – Żywieckiej” – komentuje sztab Bosco Cup.

Zdaniem ks. Pompera, inicjatora i spiritus movens tego piłkarskiego przedsięwzięcia, finały, jak każde dotychczasowe, należy uznać za udane pod wieloma względami.

„Raduje fakt wyrównanego poziomu, gdzie bramki padały, ale wyniki były takie naturalne i wprost z prawdziwych, najważniejszych imprez piłkarskich. Sezon jeszcze się nie skończył. Rajcza i Kończyce Małe staną naprzeciw siebie w walce o Superpuchar w Jaworzu na orliku. Zatem każda z drużyn ma szanse swoje zdobycze w tym sezonie powiększyć” – zapowiada i już zaprasza na sportowe emocje do Jaworza.

Więcej na boskocup.pl

I miejsce – Kończyce Małe Narodzenia NMP

II miejsce – Pogórze NMP Królowej Polski

III miejsce – Radziechowy św. Marcina

IV miejsce – Sułkowice Łęg Miłosierdzia Bożego

Najlepsza siódemka turnieju

Najlepszą Siódemkę Turnieju, tworzą: (od lewej) Jakub Rucki (Pogórze), Bartosz Czupryński (Pogórze), Dominik Tomica, Paweł Szostek (obaj Kończyce Małe) Kacper Kosiec i Jakub Leszczewski (obaj Radziechowy), Lucas Pachler (Sułkowice).