Pasje z „Miastem na Górze”

• 16 lutego 2017, Robert Karp

Około 300 osób wzięło udział w kilkudziesięciu warsztatach i prezentacjach zorganizowanych przez Wspólnotę Przymierza „Miasto na Górze” w Bielsku-Białej w ramach ewangelizacyjnego projektu pod nazwą „Dalej”. Z zaproszenia do wspólnego spędzenia czasu i realizacji własnych pasji skorzystało wielu bielszczan. Dopełnieniem wydarzenia jest udział w niedzielnym Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, zaplanowanym na 19 lutego w kaplicy aleksandrowickiego kościoła.

W spotkaniu, które odbyło się 11 lutego w budynku szkoły KTK w Bielsku-Białej, uczestniczyli ludzie pochłonięci swoimi pasjami. Potrafili także profesjonalnie opowiedzieć o swych zainteresowaniach i zachęcić do uczestnictwa w zajęciach. Większość tych osób to członkowie wspólnoty, mającej swą siedzibę w parafii w Aleksandrowicach. Otwarcie mówią one o swej wierze oraz o tym, że chcą żyć na co dzień w bliskiej relacji z Bogiem.

Ci, którzy przyszli na warsztaty, mogli wybrać zajęcia artystyczne, manualne, taneczne, wykłady i prelekcje. Rodzice zostawiali dzieci na warsztatach przeznaczonych dla najmłodszych. Nie zabrakło okazji do poczęstunku w specjalnie zaaranżowanych kawiarenkach.

Po warsztatach w KTK wielu podkreślało, że przeżyli niesamowite doświadczenie wspólnoty.

Relacja filmowa z wydarzenia

Fot. Miasto Na Górze – Facebook