Premiera polskiej wersji hymnu ŚDM Panama 2019

• 11 września 2017, Robert Karp

Na stronie Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM została zaprezentowana polska wersja hymnu ŚDM Panama 2019 „Niech Mi się stanie według słowa twego”. Tłumaczenie, aranżację i teledysk przygotowała młodzież z Okręgowego Duszpasterstwa Młodzieży w Limanowej.

Nagranie, wraz z teledyskiem i partyturą, można znaleźć na stronie KBO ŚDM poświęconej przygotowaniom polskiej młodzieży do spotkania w Panamie: http:// kierunekpanama.pl/index.php/newsy/z-polski/38-hymn-sdm-panama-2019-po-polsku

W nagraniu wziął udział 92-osobowy chór, złożony m.in. z chórzystów GOS.PL, chóru ŚDM oraz młodzieży z okręgu limanowskiego, a także kilkudziesięciu instrumentalistów, oraz soliści: aktorka i uczestniczka telewizyjnego talent show „The Voice of Poland” Marta Florek, Iwona Młynarczyk, artysta musicalowy Andrzej Skorupa i ks. Łukasz Żurek, dekanalny duszpasterz młodzieży z Limanowej. Aranżację polskiej wersji przygotował Bartek Szułakiewicz, muzyk i aranżer związany z tarnowskim chórem GOS.PL. Dyrygentką chóru jest Maria Wrona.

– Postawiliśmy na lokalność: mamy w Limanowej wielu utalentowanych młodych ludzi, których zaprosiliśmy do współpracy – mówi w rozmowie z KAI Alicja Majda, koordynatorka produkcji polskiej wersji hymnu ŚDM. Jak dodaje, w polskiej wersji hymnu ŚDM nie brakuje elementów folklorystycznych.

„Wstęp do hymnu jest zagrany na skrzypcach – chcieliśmy zawrzeć w tej aranżacji chociaż jeden akcent góralski. Dodaliśmy też mnóstwo skrzypiec i świetną trąbkę. Chcieliśmy, żeby Polakom łatwo się ten hymn śpiewało, dlatego polskie tłumaczenie, wykonane przez Martę Kędrę, naszą wiolonczelistkę i lektorkę hiszpańskiego, zostało sparafrazowane przez limanowskiego poetę Marcina Wronę” – opowiada Majda.

„Na żywo” hymn zostanie wykonany 23 września w Limanowej na „Synaju” – podczas diecezjalnego spotkania młodzieży tarnowskiej z udziałem ok. 5 tys. uczestników.

Oficjalny hymn ŚDM Panama 2019 pt. „Niech Mi się stanie według słowa twego” został zaprezentowany 4 września przez gospodarzy spotkania młodych. Jego autor, Panamczyk Abdiel Jiménez jest katechistą i kantorem w parafii Chrystusa Zmartwychwstałego w San Miguelito. Jiménez jest także autorem wielu utworów religijnych i eucharystycznych, członkiem chórów i absolwentem Wydziału Nauk Religijnych Uniwersytetu Katolickiego Santa Maria la Antigua w Panamie.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

rk, KAI