Wakacje Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej z Harmęż

• 18 lipca 2017, Robert Karp

W dniach od 7 do 10 lipca 2017 r. uczestnicy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej z Harmęż udali się do Rychwałdu k. Żywca na wspólnotowe wakacje.

Oprócz wypoczynku i rekreacji, wyjazd był także okazją do podsumowania trzyletniej formacji przy Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz wyznaczenia kierunków działań na najbliższy rok.

Do zadań, jakie wyznaczyli sobie uczestnicy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej, należą m.in.: dopracowanie materiałów formacyjnych w duchu Rycerstwa Niepokalanej dla wspólnot młodzieżowych, kontynuacja formacji w nowo powstałych wspólnotach MI w Harmężach – na Śląsku w Bojszowach i Ciścu oraz założenie nowych grup młodzieżowych i studenckich w Oświęcimiu i Krakowie.

Uczestnicy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej formują się przy Centrum św. Maksymiliana w Harmężach od trzech lat. Celem szkoły jest z ewangelizowanie, czyli doprowadzenie do spotkania z Chrystusem tych, którzy będą o Nim mówić innym oraz pozyskiwanie nowych uczniów Jezusa.

o. Arkadiusz Bąk OFMConv

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej (SEN) to formacja odbywająca się w ramach Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, założonej przez św. Maksymiliana Kolbego. Ma na celu przygotowanie do posługi Ewangelizacji, czyli dawania świadectwa i służby w Kościele. Wszystko w duchu franciszkańskim z uwzględnieniem zasad nowej ewangelizacji, tradycji zakonu i dziedzictwa kolbiańskiego. Podczas formacji, przez Maryje, odkrywamy prawdy wiary oraz skupiamy się na rozwoju własnym, aby jeszcze pełniej służyć Kościołowi.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej rozpoczyna się od Rekolekcji Ewangelizacyjnych MI (REMI), a kończy błogosławieństwem ordynariusza i wręczeniem krzyży misyjnych.

Formacja trwa trzy lata i składa się z cyklu rekolekcji, wakacyjnych oraz zimowych, pomiędzy którymi są cotygodniowe spotkania w swoich parafiach. Program jest wymagający, ale jest to szkoła więc musi reprezentować pewien poziom, zwłaszcza, że osoby które ją ukończą będą przewodnikami dla innych osób.

Aby rozpocząć formacje należy przyjąć sakrament bierzmowania oraz zgromadzić minimum 5 osób z jednej miejscowości lub okolicy, niekoniecznie z jednej parafii. Ważne żeby osoby te po rekolekcjach miały możliwość cotygodniowych spotkań w ciągu roku.

Od 2014 roku w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach istnieje wspólnota, która realizuje formacje Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej i na co dzień żyje duchem franciszkańskim.

Jeśli jesteś zainteresowany/a podjęciem drogi w duchu maryjno-kolbiańskim, napisz lub zadzwoń.

Kontakt:
o. Arkadiusz