#wbijajnabrowar – Kurs „Alfa” dla młodzieży

• 9 kwietnia 2018, Robert Karp

Kurs Alfa dla Młodzieży w Cieszyńskim Browarze Zamkowym będzie doskonałą okazją do odkrywania wiary chrześcijańskiej, w sympatyczny i rzeczowy sposób. Każdy będzie mógł zadać pytanie – i uzyskać na nie odpowiedź. Każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich problemach – i nie zostanie bez pomocy. Jak mówią organizatorzy, Alfa dla Młodzieży w Cieszyńskim Browarze Zamkowym będzie PODRÓŻĄ ŻYCIA!

3 kwietnia, w Cieszyńskim Browarze Zamkowym odbyło się pierwsze spotkanie Kursu Alfa dla Młodzieży. Alfa będzie składała się z 10 kolejnych cotygodniowych spotkań, podczas których młodzi będą mieli możliwość wypowiadania się, w całkowitej wolności, oraz zadawania pytań w trakcie spotkań w małych grupach. Kurs „Alfa” jest całkowicie bezpłatny. Powstał w Wielkiej Brytanii, a jego twórcy stworzyli serię filmów, z których Wspólnota „Zacheusz” będzie korzystać podczas trwania spotkań. Alfę można prowadzić w kilku scenariuszach. Obecnie, w Polsce jest popularny scenariusz filmowy, więc podczas każdego spotkania będzie wyświetlany film, któremu będzie towarzyszył komentarz.

Jak przyznają organizatorzy – Agata Demska i Tomasz Tekiela ze Wspólnoty „Zacheusz”: – „Alfa” to bardzo ważne życiowe pytania, uniwersalne: po co żyję, dlaczego jestem, czy w życiu istnieje coś więcej, ale mogą być również pytania prywatne oraz intymne. Tematem pierwszego spotkania było hasło „Czy istnieje w życiu coś więcej”.

– Nasz kurs jest kontynuacją Dnia Ewangelizacji Młodzieży – wydarzenia w ramach Duchowej Rewolucji, które odbyło się w marcu na Hali Widowisko-Sportowej. To przedłużenie dla tych osób, które chciałyby kontynuować spotkania w szerokim gronie. Kurs „Alfa” z założenia organizuje się w miejscach neutralnych, gdzie każdy ma się czuć dobrze i myślimy, że Browar Zamkowy właśnie takim miejscem jest. Wiele młodych osób być może wstydziłoby się przyjść do kościoła, więc staramy się wybierać zawsze takie miejsca, aby młodzi się nie krępowali i mogli przyjść i uczestniczyć w wydarzeniach, których w centrum jest zawsze Jezus i Słowo Boże – mówi „Gwiazdce Cieszyńskiej” Tomasz Tekiela ze Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji Zacheusz w Cieszynie.

Organizatorzy wyjaśniają, że chcą dać młodym ludziom wybór – tak aby sami przyszli i zobaczyli, jak wyglądają takie spotkania… Że jest fajne i urokliwe miejsce w Cieszynie, smaczny poczęstunek, dobry film, który zawsze niesie przesłanie, a także komentarz i podsumowanie. – Niech młodzież sama zadecyduje, czy warto to kontynuować i przychodzić na kolejne spotkania. Pragnieniem wspólnoty „Zacheusz” jest to, aby młodzież poprzez takie wydarzenia związała się z Kościołem i weszła w relację z Jezusem. Jednak nie ma tutaj żadnego przymusu, gdyż to młodzi ludzie wybierają i do nich należy decyzja, czy będą chcieli wejść w tą relację i w przyszłości ją kontynuować – dodaje Tomasz Tekiela.

Pierwsze spotkanie było spotkaniem organizacyjnym i nieco odbiegało od tych, które rozpoczną się już niebawem. Na pierwszym spotkaniu nie było spotkań w grupach – które są właśnie głównym celem Kursu „Alfa”. Gorąco zachęcamy młodzież do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach. Drugie, odbędzie się już za tydzień, 10 kwietnia, o godzinie 18:00. Szczegóły kolejnych spotkań można śledzić na bieżąco, za pośrednictwem profilów facebookowych „Duchowej Rewolucji” oraz Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” w Cieszynie.

#wbijajnabrowar

Tekst i foto: P. Staroń „Gwiazdka Cieszyńska”