wspolnoty_mlodziezowe_b

Duszpasterstwo harcerek i harcerzy

Duszpasterstwo harcerek i harcerzy troszczy się o rozwój duchowy i religijny dzieci, młodzieży i starszyzny harcerskiej. Działając w oparciu o metodę harcerską, obejmuje hufce Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej funkcjonujące na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Diecezjalnym duszpasterzem harcerzy jest ks. phm. Tomasz Chrzan.

Dzieci Maryi

Każdy z nas jest Dzieckiem Maryi, bo dla każdego z nas Maryja jest Matką. To wielki dar i wielkie wyróżnienie. Jej matczyne ręce chcą nieustannie przytulać nas do swojego serca. Wystarczy tylko do Niej podejść…dlatego chcemy ułatwić wszystkim dzieciom podejść do naszej Mamusi i dlatego w naszej Diecezji tworzymy wspólnotę Dzieci Maryi.

www.dziecimaryi.duszpasterstwa.bielsko.pl

Ruch Światło-Życie

Ruch Światło – Życie to wspólnota ludzi, którzy chcą razem iść drogami wiary. Gromadzi wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny, księży, zakonników i zakonnice… Jesteśmy obecni w ponad 50 parafiach naszej diecezji, więc każdy może nas znaleźć. Naszym założycielem jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Nasz znak to greckie słowa fos – dzoe (światło – życie) wpisane w krzyż. Wyraża on nasze pragnienie, by światło Boże przemieniało nasze życie, by nasza wiara nie była tylko zbiorem wiadomości o Bogu, ale żywym spotkaniem z Jezusem. Litera „omega” na skrzyżowaniu tych słów symbolizuje Ducha Świętego, który prowadzi nas drogami wiary. W Ruchu Światło – Życie tworzymy wspólnoty parafialne, w których spotykamy się w ciągu roku. W ramach tych wspólnot szczególnie ważne są małe grupy – miejsca formacji, czyli wzrastania w wierze. Drugi z filarów to rekolekcje wakacyjne, tzw. Oazy – wyjątkowy, piękny czas budowania przyjaźni z Panem i z ludźmi.

Zapraszamy wszystkich!

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas:
www.wruchu.oaza.pl – najważniejsze wiadomości o Ruchu Światło – Życie
www.oaza.pl – ogólnopolska strona Ruchu Światło – Życie
www.bielskozywiec.oaza.pl – Ruch  Światło – Życie w diecezji

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszeniu Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.  KSM zostało powołane do życia dekretem Episkopatu Polski. Posiada osobowość prawną kościelną i cywilną.

Więcej informacji:

www.ksm.org.pl