XVI Diecezjalna Spartakiada Lekkoatletyczna Służby Liturgicznej

  • 13 czerwca 2017, Mateusz Kierczak

PODSUMOWANIE

XIV DIECEZJALNEJ SPARTKIADY LEKKOATLETYCZNEJ

SŁUŻBY LITURGICZNEJ im. HENRYKA PUZONIA

O PUCHAR BISKUPA ROMANA PINDLA

6 CZERWCA 2017

W zawodach lekkoatletycznych wzięło udział 199 ministrantów i lektorów diecezji bielsko-żywieckiej. Jest to dowód, że zawody w Zabrzegu cieszą się z roku na rok coraz większą frekwencją. Do uczestnictwa zgłosiło się tym razem 20 parafii. Wszystkie one przyjechały ze swymi opiekunami.

Zawodnicy ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych tradycyjnie wzięli udział w następujących konkurencjach: bieg na 100 m (wszystkie kategorie wiekowe), bieg na 1000 m (wszystkie kategorie wiekowe), skok w dal (wszystkie kategorie wiekowe), rzut piłeczką palantową (SP i GIM), pchnięcie kulą (GIM i ŚR).

Wystartowało 83 ministrantów, uczniów ze szkół podstawowych (najwięcej w biegu na 100 m – 28), z gimnazjów – 94 lektorów (najwięcej w biegu na 100 m – 27), a ze szkół ponadgimnazjalnych – 22 lektorów (najwięcej również w biegu na 100 m – 8).

Po zliczeniu wszystkich punktów całe zawody i Puchar Biskupa Romana Pindla w 2017 r. wygrała parafia św. Józefa w Zabrzegu, która obroniła ten tytuł po raz piąty z rzędu). Drugie miejsce przypadło parafii św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach, a trzecie miejsce parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach.

 

Oto wyniki poszczególnych parafii:

1 ŚW. JÓZEFA W ZABRZEGU 93p.
2 ŚW. ANDRZEJA BOBOLI W CZ-DZ 70p.
3 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W MILIARDOWICACH 66p.
4 ŚW. WAWRZYŃCA W BIELOWICKU 56p.
5 NAJDROŻSZEJ KRWI PJ W BYSTREJ KRAKOWSKIEJ 48p.
6 ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO W CIŚCU 46p.
6 ŚW. APP SZYMONA I JUDY TADEUSZA W ŁODYGOWICACH 46p.
8 ŚW. URBANA W BRZESZCZACH 45p.
9 NIEPOKALANEGO SERCA NMP W WIEPRZU K. ŻYWCA 42p.
10 ŚW. BARBARY W CZ-DZ 40p.
11 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SUŁKOWICACH – ŁEGU 32p.
12 OPATRZNOŚCI BOŻEJ W LIGOCIE 29p.
13 ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W OSIEKU 28p.
14 ŚW. BARBARY W STRUMIENIU 27p.
15 MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W RYCERCE GÓRNEJ 22p.
16 NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PJ W KĘTACH 15p.
17 ŚW. WAWRZYŃCA W GROJCU 13p.
18 ŚW. KATARZYNY W CZ- DZ 10p.
18 NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH 10p.
20 MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W SKOCZOWIE 9p.

Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji (miejsca na podium)

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

100 m.

  • Mateusz WAWRZAK (Bielowicko) – 13,88
  • Szymon ZAWADA (Cisiec) – 15,22
  • Mateusz PIETRASZKO (Ligota) – 15,28

 

1000 m.

  • Filip KANIA (Bielowicko) – 3:36,00
  • Błażej FRYCZ (Bielowicko) – 3:42,84
  • Mateusz KUPCZAK (Wieprz) – 3:43,08

 

skok w dal

  • Sebastian RODECKI (Brzeszcze) – 4,68 m.
  • Maksymilian KLIMCZAK (Miliardowice) – 4,66 m.
  • Jan WALICZEK (św. Barbara CZ-DZ) – 4,22 m.

 

rzut piłeczką palnatową

  • Adam KRUPANEK (Bystra Krakowska) – 45,5 m.
  • Wiktor NIKIEL (Bystra Krakowska) – 44,5 m.
  • Oskar STANCLIK (Miliardowice) – 42 m.

 

GIMNAZJUM

 

100 m.

  • Damian KEMPNY (Wspomożenie Wiernych CZ-DZ) – 12,22
  • Patryk KOWAL (Cisiec) – 13,05
  • Dawid MALEC (św. Andrzej Bobola CZ-DZ) – 13,31

 

1000 m.

  • Michał ZARĘBSKI (św. Katarzyna CZ-DZ) – 2:56,84
  • Jakub SZOSKA (Strumień) – 3:06,58
  • Dominik MAREK (Wieprz) – 3:11,05

 

skok w dal

  • Piotr ŁUKOSZ (Miliardowice) – 5,24 m.
  • Kamil GARWACKI (Osiek) – 5,02 m.
  • Kamil KAPLITA (Miliardowice) – 4,47 m.

 

rzut piłeczką palantową

  • Bartłomiej WOREK (Cisiec) – 75 m.
  • Marcel MIESZCZAK (Łodygowice) – 69 m.
  • Jakub JĘDRA (Bystra Krakowska) – 60,5 m.

 

pchnięcie kulą

  • Patryk JASEK (Łodygowice) – 9,42 m.
  • Piotr BEDNARZ (Rycerka Górna) – 9,25 m.
  • Tobiasz FALEWSKI (Miliardowice) – 9,22 m.

 

 

SZKOŁY PONADGIMNZAJALNE

 

100 m.

  • Błażej NIESYTKO (Ligota) – 12,11
  • Kamil GAWLAS (Zabrzeg) – 12,30
  • Jakub WÓJCIK (św. Barbara CZ-DZ) – 12,80

 

1000 m.

  • Dawid ŻELAZNY (św. Andrzej Bobola CZ-DZ) – 2:57,14
  • Mikołaj BACZYŃSKI (św. Andrzej Bobola CZ-DZ) – 3:14,19
  • Dominik PANEK (Sułkowice – Łęg) – 3:15,88

 

skok w dal

  • Marcin WRÓBEL (Brzeszcze) – 5,79 m.
  • Szymon KUŚ (Zabrzeg) – 5,76 m.
  • Karol WIELICZKA (Zabrzeg) – 5,73 m.

 

pchnięcie kulą

  • Szymon MANDRAK (Bystra Krakowska) – 13,03 m.
  • Jakub FILAPEK (Zabrzeg) – 11,14 m.
  • Rafał GRYCZKA (Zabrzeg) – 10,60 m.

 

Serdeczne podziękowania dla burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta za objęcie patronatem naszej spartakiady, za sponsorowanie nagród dla zwycięzców.

Podziękowanie dla dyrektorów szkół czechowickiej gminy, na czele z dyrekcją Zespołu Szkół w Zabrzegu, za współpracę w organizacji zawodów.

Podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół gminy Czechowice-Dziedzice za profesjonalne przygotowanie stadionu na zawody sportowe oraz profesjonalne sędziowanie.

Podziękowanie dla Stanisława Donocika za zasponosorowanie dodatkowej nagrody dla drużyny, która przyjechała do Zabrzega z największą ilością zawodników.

Podziękowania dla całego zaplecza „technicznego” (dziewczyny i chłopcy gimnazjum w Zabrzegu) za pomoc w przygotowaniu zawodów oraz przygotowanie i wydawanie posiłków w czasie zawodów. Podziękowanie dla Dawida „PISAR” Pisarka za nadzorowanie „pomocy technicznej”.

Podziękowanie wszystkim księżom i opiekunom za przyjazd oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży wzięcie udziału w lekkoatletycznych zmaganiach.

Podziękowanie dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swoją cegiełkę do organizacji i przebiegu Lekkoatletycznej Diecezjalnej Spartakiady Służby Liturgicznej.

Ks. Dawid Majdak