Adwentowe spotkanie DRWaL- a

• 4 grudnia 2017, Robert Karp

Spotkanie odbyło się w nieco mniejszym składzie niż zazwyczaj – osiem rodzin nie dojechało z powodu różnych infekcji i chorób – relacjonuje ks. Tomasz Gorczyński.

Wszystko zaczęło się od uczestnictwa w liturgii w bazylice hałcnowskiej. Po Mszy św. pokrzepieniem dla ciała był gorący pyszny krupnik z wkładką, świeży, pieczony w domu chleb oraz wspaniałe ciasta przyniesione przez rodziny.

Po części kulinarnej, dzieci zabrały się za robienie ozdób na choinki. Bogactwo materiałów i proponowanych technik dało możliwość każdemu zajęcia się tym co lubi.

Starsi w tym czasie mogli wspólnie zastanowić się, jak w rodzinie mówić dzieciom o Bogu, dawać świadectwo oraz wprowadzać w świat wiary.

Zostały też rozdane pierwsze zaproszenia na IV Diecezjalny Dzień Rodzin Wielodzietnych, który odbędzie się w Hałcnowie 7 stycznia 2018 roku. Zaproszone są  wszystkie rodziny wielodzietne.