Adwentowy Dzień Skupienia dla kobiet (zaproszenie)

• 2 grudnia 2017, Robert Karp

Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla kobiet w parafii św. Pawła w Bielsku na os. Polskich Skrzydeł. Tym razem przewodniczką podczas spotkania będzie św. Joanna Beretta Molla.

„Będzie czas na rozwijanie swojej osoby przez wysłuchaną konferencję oraz twórczą pracę w grupach, a także czas na wzmocnienie ducha przez adorację i Eucharystię, będzie również możliwość spowiedzi, na koniec poczęstunek i okazja do rozmów wszelkich w tym doborowym towarzystwie” – zapewniają organizatorzy.

9.00 Rozpoczęcie i konferencja,

10.00 Spotkanie w grupach

10.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu

11.15 Eucharystia

12.15 Kawiarenka

13.30 Zakończenie

Można przyjść z małym dzieckiem, jest kącik do przewijania i karmienia maluszków. Udział bezpłatny, dla chętnych będzie możliwość zakupienia ciekawych książek tematycznych oraz złożenia ofiary na kościół

Zgłoszenia i pytania kierować można na adres emailowy: zgloszenia.jedyna@gmail.com, lub pod nr. tel.: 518625378

Joanna Beretta Molla, to włoska lekarka i matka. Podczas kolejnej ciąży zdiagnozowano u niej chorobę, której wyleczenie było możliwe tylko kosztem życia dziecka. Mimo wskazań medycznych, nakłaniających do przerwania ciąży, zdecydowała się jednak urodzić dziecko, bowiem była przekonana, że ta mała istota ludzka ma takie same prawa, jak każdy człowiek. 21 kwietnia 1962 r. na świat przyszła jej czwarta córka. Ona sama zmarła tydzień później w wieku 39 lat. W 1994 r. Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną, a w 10 lat później świętą.