„Kana Galilejska” w Cieszynie

• 4 maja 2017, Robert Karp

Weekendowy kurs przedmałżeński „Kana Galilejska” skierowany jest do narzeczonych chcących świadomie zawrzeć związek małżeński w Kościele katolickim. Daje możliwość lepszego poznania się i stawia przed decyzjami, które mogą zaważyć na szczęściu i trwałości małżeństwa. Jest to też kurs dla osób, którym się wydaje, że Pan Bóg jest kimś odległym i zapomnianym.

Na tym kursie dowiesz się:

• czym jest prawdziwa miłość,
  • na czym polega wierność (nie tylko na braku fizycznej zdrady!),
  • dlaczego żony są gadatliwe, a mężowie małomówni,
  • jak różnice seksualne między kobietą a mężczyzną mogą wpłynąć na związek,
  • dlaczego warto walczyć o własną autonomię,
  • jak sobie radzić z problemami w małżeństwie,
  • jak najlepiej inwestować w dzieci,
  • czym jest ekologia współżycia małżeńskiego,

i w końcu: dlaczego warto zaprosić na Wasze wesele … Jezusa.

Uczestnicy kursu Kana Galilejska otrzymują zaświadczenie ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (tzw. przygotowanie bliższe). Oprócz tego narzeczeni są zobowiązani do odbycia trzech spotkań w poradni przedmałżeńskiej (są to dwie niezależne rzeczy). Radzimy zapisać się w miarę możliwości jak najwcześniej do poradni, gdyż czasem, (szczególnie w gorącym sezonie ślubów) są kolejki. Uzyskane zaświadczenie potrzebne jest do zawarcia związku małżeńskiego w Kościele Katolickim; zaświadczenie jest bezterminowe i ważne w całej Polsce.

Szczegóły TUTAJ