Kolejne spotkanie DRWaLA

• 3 kwietnia 2017, Robert Karp

Członkowie DRWaLa – Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych po raz kolejny spotkali się w Hałcnowie, dzięki życzliwości gospodarzy parafii Nawiedzenia NMP. Wspólnie spędzony czas rozpoczęła Msza św. Posługi liturgiczne podjęli przedstawiciele rodzin.

Po poczęstunku nadszedł czas na część formacyjną. Dzieci wraz z opiekunami przeszły na boisko parafialne, a dorośli skupili się nad pytaniami: „Co zrobić, aby lepiej wykorzystać czas? Co zrobić, aby mieć więcej czasu dla siebie i najbliższych?”

Po krótkiej prelekcji, przypominającej o zasadach gospodarowania czasem, małżeństwa pochyliły się nad próbą rozplanowania czasu w rodzinie. Nawet upychając kolanem trudno byłoby zmieścić wszystkie zadania i czynności, które trzeba by wykonać. Okazuje się, że, aby wszystko w rodzinie miało „ręce i nogi” potrzebny jest nie tylko pomysł na zorganizowanie dnia, ale i całego tygodnia czy nawet miesiąca. Była to wspaniała okazja do spokojnego przyjrzenia się wszystkim sprawom, którym często, nie zastanawiając się, poświęcamy nasze siły. Wypływające z tej refleksji wnioski były zaskakujące.

Był też czas na wspólne rozmowy, dzielenie się doświadczeniami i zwykłe przebywanie razem…

Składamy gorące podziękowania opiekunom naszych dzieci oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania.

Tekst: ks. Tomasz Gorczyński

Fot. Duszpasterstwo Rodzin