O nowych inicjatywach dla małżeństw i rodziny w Polsce

• 30 stycznia 2018, Robert Karp

Nowe inicjatywy dla małżeństw i rodziny w Polsce – to temat, który zdominował „Dyżur poniedziałkowy” w kurialnym duszpasterstwie rodzin. Spotkanie rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Macieja Dalibora, prefekta seminarium księży salwatorianów oraz ogólnokrajowego koordynatora projektu „Tak na serio”.

Ks. Paweł Radziejewski w kazaniu nawiązując do czytania dnia z Ewangelii, poprowadził rozważania na temat wartości każdego człowieka w oczach Boga. Podkreślił, że dla Stwórcy nie liczy się wielkość „ceny”, jaką jest gotów „zapłacić” za przyjście z pomocą choćby „jednemu z tych najmniejszych”. Kaznodzieja podjął też temat posługi doradcy, który musi ciągle troszczyć się o własne uwalnianie z różnego rodzaju „pęt”, aby mógł owocnie świadczyć wobec innych o Bogu i Jego łasce.

W czasie spotkania ks. Paweł przybliżył inicjatywy podejmowane w Polsce, począwszy od ogólnokrajowych konferencji, poprzez rekolekcje, ruchy, spotkania, skończywszy na projektach rozwijających się w internecie.

Jego prezentacja ma być wkrótce dostępna w ramach materiałów udostępnionych na stronie Duszpasterstwa dla doradców.

Ks. Maciej zaprezentował ideę i historię rozwoju projektu „Tak na serio” – tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa. Przedstawił też różnego rodzaju podejmowane działania towarzyszące projektowi.

Inicjatywa narodziła się w salwatoriańskiej parafii na warszawskim Mokotowie. Oprócz Warszawy spotkania towarzyszące modlitwom organizowane były także w Krakowie, Obornikach Śląskich oraz Bielsku-Białej.

fot. ks. Tomasz Gorczyński