Parafialne Katolickie Poradnie Życia Rodzinnego

Dla małżeństw i rodzin:

Służą pomocą wszystkim małżeństwom i rodzinom, szczególnie tym, którzy przeżywają trudności i doświadczają kryzysów, a także chcących pogłębić wiedzę nt. komunikacji w rodzinie i małżeńskiej płodności.

Dla narzeczonych: Trzy spotkania!

W ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa należy odbyć 3 spotkania w katolickiej poradni rodzinnej.

Spis Parafialnych Poradni w poszczególnych dekanatach:

 

ANDRYCHOWSKI

ANDRYCHÓW
• Św. Macieja Ap.
czwartek i piątek od 17:00 – 19:00
po wcześniejszym umówieniu
tel. 532 590 421 .

  • Św. Stanisława BM
    sobota 17.00 – 18.00
    piątek-psycholog 18.00-19.00
    (po umówieniu tel. 600 693 158)

INWAŁD
• Narodzenia NMP
Istnieje możliwość skorzystania z poradni  do południa po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 514 515 692

ROCZYNY
• Św. Urbana
(godziny ustalane telefonicznie)
tel. 509 330 009

TARGANICE
• Nawiedzenia NMP
we wtorki (18.30 – 20.00);
Kontakt  tel. 692 226 284

 

BIELSKO-BIAŁA I

  • Św. Mikołaja
    poniedziałek i czwartek 18.00 – 20.00
    tel. 669 225 314
  • Najśw. Serca P. Jezusa
    czwartek 16.30 – 19.00
    tel. 604 693 276
  • NMP Królowej Polski
    środa 18.00 – 19.00
    tel. 609 915 878
  • Opatrzności Bożej
    piątek 16.00 – 18.00
    tel. 506 125 065; 504 613 053
  • Św. Jana Chrzciciela – Komorowice
    piątek 17.00 – 19.00
    tel. 501 340 431
  • MB Fatimskiej – Komorowice Obszary
    piątek 18.15 – 19.15
    tel. 512 316 708
  • Przenajświętszej Trójcy
    I czwartek godz. 18.30 – 19.30
    tel. 601 294 872  po 15.00

 

BIELSKO-BIAŁA II

  • Jezusa Chrystusa Odkupiciela Czł.- os. Karpackie
    środa 19.00 – 20.00
    tel. 664 187 325
  • NMP Królowej Świata – Mikuszowice Śl.
    wtorek 18.00 – 19.00
    tel. 663 876 260
  • Św. Andrzeja Boboli
    Istnieje możliwość skorzystania z poradni  do południa po uzgodnieniu telefonicznym
    tel. 664 496 588
  • Św. Maksymiliana – Aleksandrowice
    czwartek 18.00 – 19.00
    tel. 609 915 878
  • Św. Małgorzaty – Kamienica
    czwartek 17.30 – 18.30
    tel. 509 504 463; 501 347 919 (po 20.00)
    • Św. Pawła Apostoła
    II czwartek m-ca 19.00 – 20.00
    tel. 518 625 378
  • Św. Stanisława BM
    czwartek 18.30 – 20.00
  • Św. Franciszka z Asyżu
    I i III poniedziałek m-ca 16.00 – 19.00
    tel. 664 496 588

 

BIELSKO-BIAŁA III

  • Chrystusa Króla – Leszczyny
    środa 17.15 – 19.15
    tel. 502 342 454 ramach umówienia się na spotkanie, konieczny kontakt telefoniczny. Dzwonić można o dowolnej godzinie. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu w przypadku konsultacji w sprawach małżeńskich i rodzinnych.
  • Nawiedzenia NMP – Hałcnów
    II i IV środa m-ca 17.30 – 18.30
    tel. 664 187 325
  • Narodzenia NMP – Lipnik
    I i III poniedziałek m-ca 17.00 – 19.00
    tel. 692 734 501
  • Św. Józefa – Złote Łany
    wtorek 17.00 – 18.00
    tel. 501 347 919

KOZY
• Św. App. Szymona i Judy Tadeusza
I, II, III i IV środa m-ca po wieczornej Mszy św.
tel. 500 128 302

 

CIESZYŃSKI

CIESZYN
• Św. Elżbiety
II i IV czwartek m-ca 19.00 – 20.00

  • Św. Marii Magdaleny
    I poniedziałek m-ca 17.00 – 18.00
    tel. 661 038 384
  • Św. Jerzego
    niedziela 11.00 – 12.00
  • Narodzenia Św. J. Chrzciciela – Cieszyn-Mnisztwo
    I niedziela m-ca 10.00 – 11.00
  • Imienia NMP Cieszyn-Bobrek
    II poniedziałek m-ca 16.30 – 17.30
    tel. 338 580 497

 

CZECHOWICKI

CZECHOWICE-DZIEDZICE
• Jezusa Chrystusa Odkupiciela
I poniedziałek m-ca 17.00 – 18.00

  • NMP Królowej Polski
    I środa m-ca 18.00 – 19.00
  • NMP Wspom. Wiernych
    II i IV środa m-ca 18.00 – 19.00
  • Św. Andrzeja Boboli
    I i III środa m-ca 18.00 – 19.00
  • Św. Barbary
    III wtorek m-ca 18.30 – 19.30
  • Św. Katarzyny
    I poniedziałek m-ca 19.00 – 20.00
  • Św. Maksymiliana Kolbe
    I wtorek m-ca 17.00 – 18.00

ZABRZEG
• Św. Józefa
piątek 18.00 – 19.00
tel. 502 615 310

 

GOLESZOWSKI

GOLESZÓW
• Św. Michała Archanioła
środa 18.00 – 19.00
tel. 507 654 685 lub 883 931 990

POGWIZDÓW
• Św. Jana Nepomucena
piątek 18.30 – 19.30
tel. 663 693 469

PUŃCÓW
• Św. Jerzego
II środa m-ca 19.00-20.00
tel. 601 637 062

 

ISTEBNIAŃSKI

ISTEBNA
• Dobrego Pasterza
poniedziałek
latem 18.30 – 19.30
zimą 17.30 – 18.30
tel. 604 093 496

JAWORZYNKA
• Św. App. Piotra i Pawła
wtorek
latem 18.30 – 19.30

 

JASIENICKI

BIELSKO – BIAŁA WAPIENNICA
• Św. Franciszka z Asyżu
poniedziałek 16.30 – 18.00
tel. 664 496 588

JASIENICA
• Św. Jerzego
na tel. 694 118 238

JAWORZE
• Opatrzności Bożej
II i IV środa miesiąca 17.00-18.00
tel. 600 722 631

MAZAŃCOWICE
• Św. Marii Magdaleny
I i III wtorek m-ca 18.00 – 19.00
tel. 602 397 298

MIĘDZYRZECZE
• Św. Marcina
I poniedziałek 18.00 – 19.00
tel. 694 118 238

 

JAWISZOWICKI

BIELANY
• Św. Macieja
II i IV wtorek m-ca
latem 19.00 – 20.00
zimą 18.00 – 19.00
tel. 600 797 464

BRZESZCZE
• Św. Urbana
czwartek 16.00 – 17.00 telefon kontaktowy 32 211 19 26 w godzinach 20.00 – 22.00 JAWISZOWICE – OS. BRZESZCZE
• MB Bolesnej
Poradnia małżeńska i rodzinna
Indywidualne spotkania w poradni małżeńskiej prosimy zgłaszać telefonicznie
tel. 32 211 19 26
po godz. 20.00) lub pocztą elektroniczną: awasta@wp.pl

 

JELEŚNIAŃSKI

JELEŚNIA
• Św. Wojciecha
wtorek po umówieniu telefonicznym
tel. 725 149 980

KORBIELÓW
• NMP Królowej Aniołów
sobota 17.00 – 18.00 po umówieniu telefonicznym
tel. 725 149 980

 

KĘCKI

KĘTY – Rynek
• Św. Małgorzaty i Katarzyny
środa 18.30 – 19.30
tel. 694 754 331 (od poniedziałku do piątku, w godz. 20.00-22.00)

  • Najświętszego Serca Pana Jezusa – Osiedle
    piątek 18.30 – 19.30
    tel. 692 310 567

 

ŁODYGOWICKI

BUCZKOWICE
• Przemienienia Pańskiego
I czwartek m-ca 16.00 – 17.00
tel. 602 573 404

BYSTRA KRAKOWSKA
• Najdroższej Krwi P. J.
I czwartek m-ca 17.30 – 19.00
tel. 602 573 404

ŁODYGOWICE
• Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza
czynna w poniedziałki
Proszę dzwonić od pon. do pt. po 19.00 aby umówić się na wizytę
tel. 883 588 212

ŁODYGOWICE GÓRNE
• Świętego Stanisława BM
wtorek 18.00 – 19.00
tel. 511 549 367

PIETRZYKOWICE
• Najświętszego Serca Pana Jezusa
I środa m-ca godz. 18.00
tel. 505 997 918

SZCZYRK
• Św. Jakuba
III piątek m-ca od 17.30
tel. 505 997 918

WILKOWICE
• Św. Michała Archanioła
II czwartek m-ce parzyste 17.00 – 18.00
tel. 515 983 912

ZARZECZE
• Wszystkich Świętych
I czwartek m-ce 17.00 – 18.00
tel. 511 549 367

 

MIĘDZYBRODZKI

CZANIEC
• Św. Bartłomieja
wtorek 18.00 – 19.00

CZERNICHÓW
• MB Częstochowskiej
III wtorek m-ca 17.00 – 18.00
tel. 664 383 823

MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE
• MB Nieustającej Pomocy
tel. 662 564 368

PORĄBKA
• Narodzenia NMP
poniedziałek 18.00 – 19.00
tel. 507 329 343

 

MILOWSKI

MILÓWKA
• Wniebowzięcia NMP

Dyżur doradcy w każdy pierwszy piątek miesiąca między 16.00-17.00
W pozostałe piątki – przed wcześniejszym zgłoszeniem telefonicznym.

Doradcy dyżurujący w poszczególne miesiące:
styczeń, kwiecień, lipiec, październik – Katarzyna Morzy tel. 505 682 499
luty, , maj, sierpień, listopad – Monika Figura tel. 694 143 829
marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień – Bożena Lorenz tel. 604 278 154.

RAJCZA
• Św. Wawrzyńca
czwartek 16.00 – 18.00
tel. 698 912 849

 

OSIECKI

GROJEC
• Św. Wawrzyńca
III poniedziałek m-ca 17.30 – 18.30

POLANKA WIELKA
• Św. Mikołaja
I poniedziałek m-ca 17.30 – 18.30

WŁOSIENICA
•Św. Michała Archanioła
II poniedziałek m-ca

 

OŚWIĘCIMSKI

OŚWIĘCIM
• Św. Józefa
piątek 17.00 – 18.00
tel. 513 301 635 (po g.17.00)

  • Św. Maksymiliana Kolbego
    piątek 16.30 – 18.00
    przyjmuje wg kolejności zgłoszeń, nie trzeba się zapisywać
  • Miłosierdzia Bożego
    wtorek, środa, czwartek 17.45 – 19.00
    tel. 33 84 30 563 (w godz. poradni)
  • Wniebowzięcia NMP
    wtorek 15.30 – 18.00
  • MB Wspomożenia Wiernych
    poniedziałek 18.00 – 19.00
    tel. 515 268 175(od poniedziałku do piątku po 21.00, w sierpniu nieczynne)

 

RADZIECHOWSKI

CIĘCINA
• Św. Katarzyny
środa 18.00 – 20.00

LIPOWA
• Św. Bartłomieja
czwartek 18.00-19.00
tel. 601 800 487

RADZIECHOWY
• Św. Marcina
czwartek 17.00 – 18.00
tel. 607 707 424

ŻABNICA
• MB Częstochowskiej
I i III środa m-ca 16.00 – 18.00
tel. 694 143 829

 

SKOCZOWSKI

BRENNA
• Św. Jana Chrzciciela
poniedziałek 17.00 – 19.00

GÓRKI WIELKIE
• Wszystkich Świętych
II i IV poniedziałek m-ca 17.00 – 18.00

SKOCZÓW
• Św. App. Piotra i Pawła
poniedziałek 16.30 – 19.00
tel. 33 858 44 06 lub 664 709 571

 

STRUMIEŃSKI

OCHABY
• Św. Marcina
II wtorek m-ca po Mszy św. wieczornej
tel. 666 958 239

STRUMIEŃ
• Św. Barbary
tel. 506 603 614

ZABŁOCIE
• MB Różańcowej

ZEBRZYDOWICE
• Wniebowzięcia NMP
II piątek m-ca 18.00 – 19.00
tel. 697 630 435

 

WILAMOWICKI

BESTWINA
• Wniebowzięcia NMP
I niedziela m-ca 16.00 – 17.00

DANKOWICE
• Św. Wojciecha
I poniedziałek m-ca 17.00 – 18.00
tel. 660 856 828

JANOWICE
• Św. Józefa Robotnika
I środa m-ca 19.00 -20.00
694 709 816 lub 692 032 121

KANIÓW
• Niepokalanego Serca NMP
II czwartek m-ca 18.30 – 19.30

PISARZOWICE
• Św. Marcina
pierwsze i ostatnie środy m-ca
latem 18.45 – 19.45
zimą 17.45 – 18.45

STARA WIEŚ
• Podwyższenia Krzyża Świętego
przyjmuje po umówieniu sie telefonicznym
tel. : 604 469 881

WILAMOWICE
• Przenajświętszej Trójcy
wtorek 18.00 – 19.00

 

WIŚLAŃSKI

USTROŃ
• Św. Klemensa
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek 16.30 – 17.30
tel. 790 806 650

  • NMP Królowej Polski – Ustroń – Hermanice
    I poniedziałek m-ca 18.45-20.00

 

ŻYWIECKI

GILOWICE
• Św. Andrzeja Apostoła
tel. 506 422 470

ŁĘKAWICA
• Św. Michała Archanioła
środa po umówieniu
tel. 661749599

ŻYWIEC
• Narodzenia NMP
wtorek 18.00 – 19.00

  • Św. Floriana – Zabłocie
    środa 18.45 – 19.45
  • Chrystusa Króla – Sporysz
    czwartek 18.30 – 19.30