„Podróż życia” w Ustroniu

• 15 lutego 2017, Robert Karp

Wspólne rozmowy przy poczęstunku w kawiarence, występ młodzieży, konferencja małżeństwa lekarzy i Msza św. z błogosławieństwem dzieci – to wszystko złożyło na pierwsze w tym roku spotkanie w parafii św. Klemensa w Ustroniu w ramach cyklu „Podróż życia”. Małżonkowie, rodzice, młodzież, spotkali się 11 lutego najpierw w Kawiarence „Pod Zielonym Rowerem”, by porozmawiać i posmakować domowych specjałów. Na dalszą część „Podróży” złożyła się pantomima „Jezus żyje” wystawiona przez młodzież w kościele św. Klemensa oraz słowo duszpasterza rodzin dekanatu wiślańskiego i organizatora spotkań ks. Mirosława Szewieczka. Następnie, prelekcję na tematy małżeńskie wygłosili w „Czytelni Katolickiej” małżonkowie, lekarze z Bielska-Białej – Barbara i Andrzeja Liszka.

Spotkanie zwieńczyła Msza św. celebrowana przez rodaka o. Daniela i dyrektora Szkół Katolickich w Cieszynie ks. Tomasza Srokę. „Jeśli nie dajesz nadziei, nigdy nie wychowasz drugiego człowieka” – przypomniał kapłan. Na zakończenie liturgii kapłani odmówili modlitwę błogosławieństwa dzieci, a grupa muzyczna poprowadziła modlitwę uwielbienia. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do parafii św. Klemensa w Ustroniu na kolejne spotkania w terminach: 25.03; 22.04; 13.05; 3.06; początek o godz. 15.

Fot. Monika Jaworska/ox.pl