Randka w Domu Katechetycznym

• 5 marca 2017, Robert Karp

Nastrojowa muzyka. Zapalone świece. Róże w wazonach i ładnie nakryte stoliki. A przy stolikach kilkanaście par małżeńskich z terenu Śląska Cieszyńskiego, ale i z odleglejszych miejsc, wsłuchanych w rozważania wokół Księgi Rodzaju. Tak wyglądało pierwsze spotkanie z siedmiu w ramach cyklu pod nazwą: „Przystań(cie) w drodze”, jakie odbyło się w sobotę 4 marca br. w salce Domu Katechetycznego przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

Zgromadzonych małżonków powitali pomysłodawcy i organizatorzy skoczowskich spotkań randkowych – Barbara i Ireneusz Mendrochowie.

„Chciałabym, aby ten czas był niezwykły dla waszych małżeństw, żeby wasze małżeństwa odżyły i były pełne miłości, pełne Boga i siebie; żeby ten czas „Przystani”, był czasem powrotu do tego, co przeżywaliście na początku, gdy zakochaliście się w sobie” – powiedziała Barbara Mendroch.

Dalszą część spotkania poprowadził proboszcz skoczowskiej parafii ks. Witold Grzomba, który rozważał tematyki małżeństwa w oparciu o Księgę Rodzaju, zadając małżonkom różne pytania do przemyśleń.

Fot. Monika Jaworska „Niedziela na Podbeskidziu”/ox.pl