Rekolekcje dla osób dotkniętych chorobą nowotworową (zapowiedź)

• 8 marca 2017, Robert Karp

W Bielsku-Białej rozpoczną się 10 marca trzydniowe rekolekcje dla wszystkich osób, które były lub są dotknięte chorobą nowotworową, oraz ich rodzin. Wielkopostne spotkania w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowały przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet po Mastektomii „Amazonki” w Bielsku-Białej, które wspierają kobiety dotknięte nowotworem piersi oraz organizują spotkania na temat profilaktyki nowotworów.

Wielkopostne rozważania poprowadzi ks. Aleksander Smarduch. Zaplanowano Msze św., konferencje, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adorację Najświętszego Sakramentu. Można będzie otrzymać także sakrament namaszczenia chorych.

Rekolekcje już po raz kolejny zorganizowały bielskie „Amazonki”. W poprzednich spotkaniach, adresowanych do wszystkich osób dotkniętych chorobą nowotworową, oraz ich rodzin, uczestniczyli także kobiety i mężczyźni spoza duszpasterstwa.

Bielskie „Amazonki” od 1999 roku wspierają kobiety dotknięte nowotworem piersi. Członkiniami stowarzyszenia są kobiety, które były lub są leczone z powodu choroby nowotworowej piersi. Wśród nich są również ochotniczki, które są przeszkolone do prowadzenia rozmów z kobietami po diagnozie, w trakcie leczenia w szpitalu oraz po zakończeniu leczenia onkologicznego.