• 29 kwietnia 2015, Mateusz Kierczak

20 lat temu naszą diecezję odwiedził papież Jan Paweł II. W najbliższych dniach będziemy mieli okazję przypomnieć sobie Jego słowa by odkrywać ich aktualność dla nas dzisiaj.

1. W Bielsku-Białej, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, 22 maja 2015 r. (piątek) o godz. 17.00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego, następnie koncert i przejście pod pomnik św. Jana Pawła II (dziedziniec Kurii).

2. W Żywcu, w parafii Narodzenia NMP, 24 maja 2015 r. (niedziela) o godz. 18.00 w kościele parafialnym Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.

3. W Skoczowie w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 7 czerwca 2015 r. (niedziela) o godz. 10.30 z kościoła parafialnego wyruszy procesja na Kaplicówkę; o godz. 11.00 pod Krzyżem Papieskim rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego.

Skorzystajmy jak najlepiej z tego szczególnego czasu łaski, który daje nam Zmartwychwstały Pan.

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

Bielsko-Biała, dnia 29 kwietnia 2015 r.

Należy odczytać w niedzielę 17 maja 2015 r.