• 17 marca 2015, Mateusz Kierczak

ZAPROSZENIE MŁODZIEŻY DO KATEDRY W BIELSKU-BIAŁEJ
NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 29 MARCA 2015 R.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pozostało niecałe 500 dni. Przygotowania w parafiach, prace wszystkich zaangażowanych wolontariuszy i duszpasterzy w wielu parafiach nabierają tempa, za co już teraz dziękuję. Aby umocnić się i zjednoczyć się we wspólnych wysiłkach, które prowadza nas na spotkanie z Papieżem Franciszkiem zapraszam Was serdecznie na spotkanie Młodych do Katedry w Bielsku-Białej, w Niedzielę Palmową.

Mając świeżo w pamięci pielgrzymowanie Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani po naszej diecezji, chcemy wyrazić Bogu wdzięczność za ten czas łaski i prosić o pogłębienie owoców tego nawiedzenia. Przewodnikiem naszego spotkania w Katedrze Świętego Mikołaja będzie drugie z błogosławieństw: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Mt 5,8). To właśnie czyste serce jest wewnętrznym „kompasem”, którym kierujemy się w poszukiwaniu szczęścia.

Dlatego zgromadźmy się w Niedzielę Palmową, 29 marca 2015 roku w Bielsku- Białej, aby wspólnie z Ojcem świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata przeżywać radosne Święto Młodych oraz dziękować za czas łaski peregrynacji Znaków ŚDM w naszej diecezji.

Spotkajmy się o godz. 13.30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej, aby w uroczystej procesji przejść do katedry św. Mikołaja na celebrację Eucharystii. Zabierzmy ze sobą gałązki palmowe.
W czasie mszy świętej chcemy wesprzeć naszą ofiarą młodzież ze Wschodu, by umożliwić jej przybycie na spotkanie do naszej diecezji i do Krakowa. Niech to będzie konkretny uczynek miłosierdzia wobec naszych braci i wyraz naszej jałmużny postnej.

Na drogę do Katedry św. Mikołaja w duchu oczekiwania na wspólne przeżywanie XXX Światowego Dnia Młodzieży, a także na duchową drogę ku spotkaniu w Krakowie w 2016 roku z serca Wam błogosławię

†Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki
Bielsko-Biała, 17 marca 2015 r.
L. Dz. 196/2015/BP