Audycja o Helenie Kmieć w „Maks Radio”

• 6 lutego 2018, Robert Karp

Wolontariuszka z Libiąża, Helena Kmieć w styczniu 2017 roku wyjechała na misje do Cochabamba w Boliwii, aby pełnić tam posługę i nieść pomoc siostrom służebniczkom dębickim. Trzy tygodnie po przyjeździe w misyjne strony zginęła od ciosów zadanych nożem.

O tym, jakim dzieckiem była Helenka opowiada jej duszpasterz ks. dr Bogusław Nagel: „Helenkę spotkałem jako neoprezbiter przychodząc w 2003 roku do Parafii św. Barbary w Libiążu. Razem ze swoją siostrą przychodziła na oazę. Nie pamiętam, aby Helenka kiedykolwiek wyrządziła komuś jakąś przykrość” – wspomina ks. Bogusław.

„Gdyby nie nagła śmierć Helenki, to z pewnością pozostałaby nie zauważona. Od niej możemy się nauczyć, że świętość w XXI wieku jest możliwa. Jej postawa uczy nas także tego, że każdy ma swoje miejsce w Kościele” – dodał ks. Nagel.

Ks. dr Bogusław Nagel jest Krajowym Duszpasterzem Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” oraz asystentem Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Archidiecezji Krakowskiej. Na co dzień pracuje jako wikariusz w parafii św. Mikołaja w Witanowicach k. Wadowic.

Całość audycji na temat zamordowanej w Cochabamba Helenie Kmieć, będzie można wysłuchać w sobotę, 10 lutego 2018 roku na kanale youtube „Maks Radio”:

Zdjęcie zrobione przed domem państwa Kmieciów (14 czerwca 2004 roku). Helenka miała wtedy 13 lat.