Nowa Róża – dar dla misjonarzy z diecezji

• 16 kwietnia 2018, Robert Karp

W parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach powstała kolejna Róża Żywego Różańca – tym razem Róża Misyjna św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Obejmuje ona swoją modlitwą misje i misjonarzy na całym świecie. Głównym jej celem stała się codzienna modlitwa za misjonarzy naszej diecezji: ks. Piotra Koszyka /Tanzania/, ks. Grzegorza Drewniaka /Tanzania/, ks. Krzysztofa Dybała/Tanzania/, ks. Roberta Szczotkę /Chile/, ks. Łukasza Szwedę /Jamajka/, oraz panie misjonarki: Zofię Kusy /Brazylia/, Aleksandrę Grzbielę /Gwatemala/, Gabrielę Filonowicz /Peru/.

Członkowie Róży św. Tereski otrzymali poświęcone różańce misyjne, modlitewniki oraz zdjęcia z informacjami o misjonarzach. Wylosowali swoich duchowych podopiecznych. Wielu z nich nawiązało już kontakt z misjonarzami, zapewniając o swojej modlitwie.

200 naszych parafian codziennie do Boga zanosi modlitwę w tajemnicach radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych. Jakże Bogu za to nie dziękować! Cieszymy się również z daru naszej misyjnej modlitwy! – podzielił się tą radością opiekun Róż Różańcowych w parafii, ks. Paweł Hubczak.