O Paragwaju i misjach na Groniu Jana Pawła II

• 10 lipca 2017, Robert Karp

Ks. Jerzy Leśko z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach przewodniczył 9 lipca Mszy św. na Groniu Jana Pawła II. Przy ołtarzu modlił się także ks. Zdzisław Książek SDB, misjonarz, który na co dzień pracuje w Paragwaju.

Pochodzący spod Wadowic salezjanin, który wyjechał na misje 40 lat temu, opowiedział o swojej pracy na południowoamerykańskim kontynencie. W Paragwaju pracuje wśród Indian Guarani. Jest proboszczem miejscowej parafii. Aby spotkać się z ludźmi i pełnić posługę duszpasterską, musi pokonywać setki kilometrów.

Po Mszy księża udzielali błogosławieństwa dzieciom. W modlitwie na Groniu udział wzięły liczne rodziny z małymi dziećmi. Część składki została przekazana księdzu misjonarzowi na potrzeby jego parafii.

Groń Jana Pawła II u podnóża Leskowca w Beskidzie Małym to jedyny szczyt górski w Polsce noszący imię papieża Polaka. Wzniesienie liczy 890 metrów n.p.m. Znajduje się tu kaplica postawiona w 1995 r. oraz stalowy krzyż z 1991 r., poświęcony „ludziom gór”.

Fot. Maria Szczotka