Papieska intencja ewangelizacyjna na marzec 2017 roku

• 2 marca 2017, Mateusz Kierczak

Za prześladowanych chrześcijan, aby doświadczali wsparcia całego Kościoła poprzez modlitwę i pomoc materialną.

O wsparcie dla prześladowanych za wiarę

NAJBARDZIEJ PRZEŚLADOWANA RELIGIA

Jezus Chrystus powiedział swym uczniom: „Jeśli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził (…). Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować” (J 15,18.20). Obserwując współczesny świat, można bez problemu dostrzec, że Jezusowe słowa stały się proroctwem. Współcześnie, podobnie jak w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, w wielu miejscach świata dochodzi do dyskryminacji i krwawych prześladowań chrześcijan.

Od początku istnienia chrześcijaństwa do 2016 r. zginęło ponad 70 mln wyznawców Chrystusa. W XX w. było ich ok. 50 mln. Św. Jan Paweł II widząc tę dramatyczną sytuację, w liście apostolskim „Tertio millenio adveniente” napisał: „U kresu drugiego tysiąclecia Kościół znowu stał się Kościołem męczenników” (TMA 37). Według statystyk Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, co roku ok. 105 tys. osób ponosi śmierć męczeńską tylko dlatego, że wierzy w Jezusa Chrystusa. To oznacza, że co pięć minut na świecie ginie jedna osoba. Ta dramatyczna sytuacja ma miejsce w 23 krajach, m.in. w Syrii, Iraku, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej, Nigerii, Sudanie.

BĄDŹMY SOLIDARNI Z PRZEŚLADOWANYMI

Nie bądźmy obojętni na los naszych braci i sióstr w wierze, otoczmy ich naszą modlitwą. Rand Mittri, 26-letnia chrześcijanka z Aleppo, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zakończyła swoje świadectwo prośbą: „Dziękuję Wam wszystkim i gorąco proszę, żebyście modlili się za nasz ukochany kraj, za Syrię”.

Módlmy się za prześladowanych chrześcijan, aby doświadczali wsparcia całego Kościoła poprzez modlitwę i pomoc materialną.

Tekst: KS. MARIUSZ TELACZYŃSKI, PKWP

Źródło: Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce; http://missio.org.pl/