Kazanie na dziś:

Piotr był człowiekiem zbyt pewnym siebie; chętnie wypowiadał wielkie słowa, ale jego zapał szybko mijał. Zapewniał, że gotów pójść z Jezusem do więzienia czy na śmierć, a już chwilę »»

 

Wiadomości

Nabożeństwo ekumeniczne w Bielsku-Białej

 

W niedzielę, 24 stycznia, w kościele katolickim  w Bielsku Białej na oś Karpackim odbyło się niezwykłe nabożeństwo. Wraz z naszymi siostrami i braćmi z innych kościołów chrześcijańskich modliliśmy do naszego wspólnego Boga- Stwórcy -Wszechświata.

 
Nabożeństwo w Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan  w niedzielę 24.01.2010 co cieszy   zgromadziło wielu , wielu  wyznawców Chrystusa  z różnych kościołów - katolików, ewangelików, zielonoświątkowców.

 

Tekst biblijny - 24 rozdział Ewangelii św. Łukasza, który jest nicią przewodnią tegorocznego tygodnia modlitw o jedność, odczytał pomocniczy proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Bielsku, ks. Krzysztof Cienciała, a homilię wygłosił proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku - ks. Jan Byrt.


Po nabożeństwie zostaliśmy zaproszeni  na wspólną kolację przez  proboszcza parafii na oś Karpackim  ks. Jerzy Fryczowski . Jak to dobrze i miło jak bracia w zgodzie żyją !


We wszystkim niech będzie Bóg uwielbiony !

 

Dodano: 25 stycznia 2010
Autor: Ks. Jan Byrt

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja