Kazanie na dziś:

Eksperymenty medyczne dotyczące poczęcia dzieci budzą niepokój nie tylko moralistów. To Bóg zadecydował, że Elżbieta i Zachariasz mimo podeszłego wieku zostali rodzicami. »»

Nabożeństwo ekumeniczne w Bielsku-Białej

W niedzielę, 24 stycznia, w kościele katolickim  w Bielsku Białej na oś Karpackim odbyło się niezwykłe nabożeństwo. Wraz z naszymi siostrami i braćmi z innych kościołów chrześcijańskich modliliśmy do naszego wspólnego Boga- Stwórcy -Wszechświata.

Nabożeństwo w Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan  w niedzielę 24.01.2010 co cieszy   zgromadziło wielu , wielu  wyznawców Chrystusa  z różnych kościołów - katolików, ewangelików, zielonoświątkowców.

Tekst biblijny - 24 rozdział Ewangelii św. Łukasza, który jest nicią przewodnią tegorocznego tygodnia modlitw o jedność, odczytał pomocniczy proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Bielsku, ks. Krzysztof Cienciała, a homilię wygłosił proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku - ks. Jan Byrt.

Po nabożeństwie zostaliśmy zaproszeni  na wspólną kolację przez  proboszcza parafii na oś Karpackim  ks. Jerzy Fryczowski . Jak to dobrze i miło jak bracia w zgodzie żyją !

We wszystkim niech będzie Bóg uwielbiony !

Dodano: 25 stycznia 2010
Autor: Ks. Jan Byrt