Kazanie na dziś:

Słowo modlitwa kojarzone jest najczęściej z prośbami zanoszonymi do Boga. Maryja wielbi Boga za rzeczy, których do końca nie jest w stanie zrozumieć. Wdzięczność za doświadczenia »»

Dankowice: finał ministranckich mistrzostw w piłce nożnej o puchar biskupa

Najlepsze ministranckie i lektorskie drużyny z terenu diecezji bielsko-żywieckiej wzięły udział w Dankowicach koło Bielska-Białej w finałach rozgrywek w piłce nożnej o puchar biskupa Tadeusza Rakoczego. Na stadionie LKS „Pasjonat” o trofea w trzech kategoriach wiekowych walczyło 16 czerwca około 300 zawodników.

Ks. Jerzy Gibas z Biura Promocji Kultury i Sportu, głównego organizatora rozgrywek, cieszy się, że dopisała pogoda, bo jeszcze 2 dni temu stała na boiskach turniejowych woda. „Pan Bóg pobłogosławił dobrą pogodą. Turniej był niezwykle emocjonujący i do końca trzymał w napięciu. W niektórych meczach o miejscu rozstrzygały rzuty karne. Dzięki dobrej pracy sędziów, mogliśmy obserwować kształtowanie młodych charakterów zawodników w uczciwej walce na boisku” – zauważa ksiądz.

Opiekun drużyny z parafii w Jasienicy, ks. Jarosław Krutak przyznaje, że jest zadowolony z podopiecznych, choć jak przyznaje dziś coś w ich grze szwankowało, stąd dopiero 4 miejsce
Wśród drużyn ministrantów młodszych (szkoły podstawowe) pierwsze miejsce wywalczył zespół z parafii w Rudzicy. Ministranci ze Starej Wsi  triumfowali w kategorii–gimnazjalistów. Wśród drużyn lektorów najlepszy okazał się zespół z parafii w Dankowicach.

W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło około 2 tys. ministrantów i lektorów z całego Podbeskidzia.

Ministranci młodsi:

Trzecie miejsce  zdobyli ministranci z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Starej Wsi. Drugie miejsce przypadło ministrantom z parafii Podwyższenia Krzyża św. ale w Bujakowie, a puchar za I miejsce powędrował do Rudzicy parafii św. Jana Chrzciciela.

Ministranci starsi:

Po rozgrywkach w dwóch grupach zwycięzcy zagrali finał, a zajmujący II miejsce w grupach rywalizowali o III miejsce klasyfikacji generalnej.

I m. par. Podwyższenia Krzyża Św. w Starej Wsi
II m. par. Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach
III m. par. ŚŚw. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach

Lektorzy:

Najstarsza grupa wiekowa, to największe umiejętności piłkarskie, ale też najwięcej emocji i czasami ostrej walki. Mecze w tej grupie wiekowej, rozgrywane również w dwóch grupach, po zaciętych pojedynkach, rozstrzygane były także rzutami karnymi.
Pierwsze miejsce zdobyli lektorzy z parafii św. Wojciecha w Dankowicach. Po przegranym meczu w finale wynikiem 3:1, drugie miejsce zajęli lektorzy z parafii Najświętszej Rodziny w Małych Kozach, a na III miejscu uplasowała się drużyna lektorów z parafii Św. Andrzeja Boboli w Czechowicach Dziedzicach.

Posłuchaj więcej...

Dodano: 16 czerwca 2012