• Data rozpoczęcia: 26 listopada 2017

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu – niedziela 26 listopada 2017 r., godz. 17.00.

Teatr Karola Wojtyły – Prezentacje, zaprasza na przedstawienie sceniczne dramatu Karola Wojtyły (św. Jana Pawła II) pt. „Brat naszego Boga”.

Teatr ten kontynuuje ideę Teatru Rapsodycznego, w którym występował oraz współtworzył jego oblicze razem z jego założycielem Mieczysławem Kotlarczykiem Karol Wojtyła. Spotkanie z żywym słowem z twórczości literackiej św. Jana Pawła II z czasów Jego młodości, opowiadające o wyborze drogi życiowej na przykładzie św. Brata Alberta, jest okazją w Roku Adama Chmielowskiego, ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, do refleksji nad naszymi wyborami w dojrzewaniu do pełni człowieczeństwa.

Producentem spektaklu jest Stowarzyszenie Przestrzeń Wyobraźni, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prezentacja spektaklu odbędzie się w niedzielę 26 listopada br. o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Karty wstępu są dostępne w konkatedrze, kościołach parafialnych w Sporyszu i Zabłociu oraz w MCK-u Żywiec.