• Data rozpoczęcia: 23 października 2017

Duszpasterze i wierni Parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach serdecznie zapraszają w poniedziałek 23 października br. do udziału w Uroczystościach ku czci św. Józefa Bilczewskiego.
Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00; 9.00 i o godz. 17.30.
Kazania w tym dniu wygłosi ks. dr Szymon Tracz wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Oprócz relikwii św. Józefa Bilczewskiego będzie można uczcić relikwie bł. Jakuba Strzemię z którymi nie rozstawał się nasz święty rodak.

Wieczorem o godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za kanonizację naszego Wielkiego Rodaka.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpi uroczyste przejście na Rynek miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem Arcybiskupa Bilczewskiego.

Św. Józef Bilczewski dał się poznać jako szczególny patron i orędownik ludzi ciężko chorych oraz małżeństw oczekujących potomstwa.

Ks. Stanisław Morawa
proboszcz i kustosz