• Data rozpoczęcia: 23 lipca 2017
23 lipca podczas Mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00, świątynia w Rychwałdzie zostanie oficjalnie ogłoszona tytułem Bazyliki Mniejszej. W imieniu papieża Franciszka, dokona tego kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Informacje praktyczne przed uroczystością

– uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 11.00 odbędzie się przy ołtarzu polowym
– od godz. 10.00 muzycy z Fundacji Braci Golec poprowadzą góralską witackę
– przy wejściach na teren kościelny będzie można otrzymać broszurę z tekstami liturgicznymi, ponieważ Msza św. będzie w języku łacińskim, nadto pamiątkowy obraz MBR
– nie zabraknie też bezpłatnej wody do picia. Tam też będzie można nabyć przewodnik po naszym sanktuarium oraz okolicznościowe znaczki i kart pocztowe. Tych, którzy zamierzają przybyć na mszę samochodem zachęcamy do wcześniejszego przybycia na parking przed sanktuarium.