• Data rozpoczęcia: 13 lipca 2017
  • Data zakończenia: 29 lipca 2017
W tym roku będzie miała miejsce piętnasta już edycja Andrychowskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Jak co roku pielgrzymka odbędzie się w dniach od 9 do 14 sierpnia. Hasło nawiązuje do jubileuszowej edycji, na której pielgrzymi będą przeżywać trud pielgrzymiego szlaku, modląc się w intencjach dziękczynnych oraz błagalnych, które chcą zawierzać Pani Jasnogórskiej.

Uczestnicy będą dziękować za 15 lat trudu pielgrzymowania rowerowego na szczyt Jasnej Góry oraz prosić o łaski dla wszystkich organizatorów, koordynatorów, sponsorów i darczyńców poprzednich edycji pielgrzymki oraz o wsparcie przy organizacji w przyszłości. Ksiądz Kazimierz Walusiak to tegoroczny przewodnik duchowy pielgrzymów – rowerzystów.

Start spod kościoła pod wezwaniem św. Macieja w Andrychowie. Trasa o długości 390 km będzie wieść przez tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Pielgrzymi odwiedzą takie miejsca jak klasztor Karmelitów Bosych w Czernej, Bazylikę Wniebowzięcia NMP w Gidlach, Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej w Pilicy, ruiny zamku w Olsztynie oraz Ogrodzieńcu.

Noclegi zaplanowane są kolejno w miejscowościach: Klucze, Gidle, Częstochowa, Niegowa oraz ponownie Klucze.

Koszt pielgrzymki – 210 złotych.

W cenie gwarantowany jest m.in.: nocleg, ubezpieczenie każdego pielgrzyma, opieka medyczna, codziennie jeden ciepły posiłek, transport bagażu, gadżety pielgrzymkowe tj. koszulka, śpiewnik, opaska odblaskowa, identyfikator pielgrzymkowy. W Częstochowie zapewniony jest nocleg wraz z obiado-kolacją i śniadaniem u sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Pielgrzymów, którzy zapiszą się na pielgrzymkę rowerową oraz osoby chętne, które będą chciały się zapisać, organizatorzy zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 26 lipca 2017 r. (środa) w kryptach przy Parafii św. Macieja w Andrychowie po Mszy św. o 18.00.

Przypominamy, zapisać można się do 29 lipca:
– telefonicznie u organizatora – tel. 503 112 668
– mailowo – na adres: rowerowa.andrychow@gmail.com
– w kiosku Emaus przy kościele św. Macieja w Andrychowie

Przy rejestracji bardzo prosimy o podanie danych osobowych (imię i nazwisko), adres, nr PESEL, numer kontaktowy, rozmiar koszulki.