Akcja Caritas i policjantów drogówki na św. Krzysztofa

  • 24 lipca 2020, Robert Karp

Z apelem o bezpieczną jazdę zwrócą się do kierowców kapłani i policjanci, którzy wezmą udział w specjalnym patrolu na ulicach Bielska-Białej i drogach powiatu bielskiego z okazji Dnia św. Krzysztofa. Akcję koordynują bielsko-żywiecka Caritas i policjanci z drogówki.

W ramach akcji „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu” patrol pojawi się m.in. w rejonie ul. Górskiej w Bielsku-Białej oraz w Wilkowicach przy Urzędzie Gminy. Weźmie w nim udział m.in. ks. Tomasz Niedziela z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, który wraz z policjantami będzie apelował o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Każdy z uczestników ruchu drogowego, którego spotka patrol, otrzyma upominki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz znaną modlitwą: „Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen”.

To nie pierwsza wspólna inicjatywa funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i bielskiego Caritas. W zeszłym roku w czasie adwentu policjanci apelowali, by być widocznym na drodze. Podczas spotkań w kościołach, po roratach mundurowi rozdawali przygotowane przez Caritas opaski odblaskowe i przypominali pieszym o bezpieczeństwie, jakie zapewniają.

fot. Jude Beck/Unsplash