Audycja biblijna: zwyczajne obrzędy przybliżają zbawiającego Boga

  • 13 stycznia 2021, Robert Karp

Scenę ofiarowania Jezusa w świątyni, wystąpienia Symeona i prorokini Anny analizuje bp Roman Pindel w kolejnym epizodzie audycji biblijnej na antenie „Anioła Beskidów” oraz opublikowanej w formie podcastu. W programie autor, na podstawie wersów Ewangelii Łukaszowej, wyjaśnia znaczenie żydowskich obrzędów, by lepiej dostrzec i zrozumieć działanie Boga.

„Chcemy czytać o zwyczajnych obrzędach, w których uczestniczą Maryja, Józef, Jezus, zaś Symeon i Anna mówią, że to Bóg wkracza do świątyni, a sprawa zbawienia świata posuwa się do przodu” – mówi duchowny we wprowadzeniu do komentarza analizowanego fragmentu Ewangelii (Łk 2, 21-38).

„Celem takiego przedstawienia wydarzeń było przekonanie, że jednak Jezus jest zapowiadanym Mesjaszem, Panem i Zbawicielem. O tym zaświadcza Bóg w tym tekście Ewangelii Łukasza – poprzez wybrane osoby, okoliczności, zapowiedzi i ich spełnienie” – dodaje biskup, zwracając uwagę na historiozbawczy wymiar i teologiczne znacznie opisanych zdarzeń.

Ks. Biskup Roman Pindel – z Biblistą o Biblii i nie tylko.Możesz kliknąć na ikonkę poniżej, np “Google Podcasts” i pojawią się wszystkie dostępne odcinki z możliwością ich odsłuchania.

Ofiarowanie Jezusa w świątyni, 1620, Cornelis de Vos