Bp Greger: ks. Popiełuszko wiedział, że trwanie pod krzyżem Jezusa prowadzi do zwycięstwa

• 29 czerwca 2020, Robert Karp

„Bł. ks. Jerzy Popiełuszko wiedział, że trwanie pod krzyżem Jezusa zawsze okazuje się zwycięstwem” – przypomniał bp Piotr Greger, który 28 czerwca 2020 r. dokonał instalacji relikwii w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Rycerce Górnej. Duchowny przypomniał w homilii, że zasadność Jezusowych wymagań jest niemożliwa do zrozumienia bez odwołania się do rzeczywistości krzyża.

Jak zaznaczył biskup, który uroczyście wprowadził do świątyni relikwie męczennika, kapelana ludzi pracy, „droga miłości” zawsze wiedzie do „drogi krzyża”.

„Jeśli miłość jest prawdziwa i autentyczna, prędzej czy później przynosi krzyż. Nie ma Jezusa bez krzyża, nie ma chrześcijaństwa bez krzyża, nie ma naszego życia chrześcijańskiego bez krzyża” – podkreślił i wskazał na Matkę Chrystusa uczącą człowieka „mądrego niesienia krzyża”.

„Niech obecność polskiego męczennika końca XX wieku w tym znaku relikwii ciągle przypomina, że trwanie przy krzyżu Jezusa jest trudne, ale możliwe. Ksiądz Jerzy wytrwał do końca, nie cofnął się ani na moment, chociaż wiedział i przeczuwał, co może go spotkać. Okazał się wierny swojemu powołaniu aż do końca; wiedział i dał świadectwo, że trwanie pod krzyżem Jezusa zawsze okazuje się zwycięstwem” – powiedział biskup.