Bp Greger spotkał się na opłatku z twórcami

• 11 stycznia 2019, Robert Karp

O potrzebie ciszy w modlitwie mówił bp Piotr Greger, który uczestniczył 11 stycznia 2019 r. w bielskiej kurii diecezjalnej w spotkaniu opłatkowym z przedstawicielami środowisk twórczych z diecezji bielsko-żywieckiej.

Jak zauważył biskup pomocniczy, Jezus odchodzący w scenie z Ewangelii na miejsce pustynne, by się modlić, jest znakiem wskazującym na to, jak ważna jest modlitewna aktywność w życiu człowieka.

Podczas spotkania opłatkowego życzenia wypowiedział duszpasterz środowisk twórczych ks. dr Szymon Tracz, wykładowca historii sztuki średniowiecznej w Instytucie Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Obok artystów, malarzy, plastyków, muzyków z całego Podbeskidzia oraz spoza regionu na spotkaniu byli obecni także konserwatorzy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy placówek kulturalnych Bielska-Białej. Zagrał i zaśpiewał zespół “Grojcowianie”.

fot. ks. Robert Kasprowski