Bp Roman: słowa pociechy i wizja szczęśliwego końca dziejów

  • 28 listopada 2020, Robert Karp

Na słowa pociechy płynące z kolejnego fragmentu czytanej w Kościele Apokalipsy dla tych, którzy przeżywają dziś rozterki, prześladowanie, trwogę i niepokoje zwrócił uwagę bp Roman Pindel podczas rozważań 27 listopada 2020 r. Jak zauważył ordynariusz, opisując mistyczną wizję Jana Apostoła, po tym, jak autor Księgi Objawienia zobaczył Jezusa dokonującego sądu nad Bestią i Fałszywym Prorokiem, teraz następuje spiętrzenie i spotęgowanie obrazów zwiastujących pozaczasowe wydarzenia prowadzące do ostatecznego celu dziejów świata.

„I wreszcie wszystko zmierza do szczęśliwego końca. Wcześniej mieliśmy obraz oblubienicy, teraz oblubienica staje się małżonką” – wyjaśnił biskup i wskazał, że obraz oblubienicy w Piśmie Świętym odwołuje się do pojęcia żywej miłości, wyboru, zaangażowania i szczerości. „Małżonka natomiast oznacza bezpieczeństwo, stałość, nieodmienność i nierozerwalność” – dodał.

„Mowa jest tu o szczęśliwym końcu całego świata, który przeżywa w tym momencie, gdy pisana jest Apokalipsa, ogromne napięcia, trudności i przeciwności. Wszystko kończy się szczęśliwie: ci, którzy są wierni, zapisani w Księdze Życia, ci, co poszli za Barankiem, będą na zawsze z Bogiem, zbawieni, nic nie będzie im zagrażać. Takie są słowa pociechy dla tych, którzy przeżywają rozterki, zagrożenie dla wiary, prześladowanie, trwogę i niepokoje z powodu tego, co się dziś dzieje” – stwierdził duchowny.

fot. David Rodrigo/Unsplash