Brzeszcze: 114 km pieszo na Jasną Górę w 24 godziny

• 17 czerwca 2016, Robert Karp

Z Brzeszcz koło Oświęcimia na Jasną Górę zamierzają dotrzeć w 24 godziny. W ten sposób troje znajomych postanowiło wspomóc modlitwą uczestników zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i papieża Franciszka. Uczestnicy ekstremalnej pielgrzymki, która wyruszyła 17 czerwca w Godzinie Miłosierdzia, to wikariusz z parafii św. Urbana w Brzeszczach oraz matka i ojciec, młodzi przedstawiciele dwóch rodzin.

Wszyscy troje – ks. Łukasz Listwan, Agata Malicka i Grzegorz Smolarek – stworzyli „Ekipę JG 24”. Wspólnie zamierzają pokonać na nogach 114 km – idąc m.in. m.in. przez Lędziny, Pyrzowice, Kolonię Woźnicką Starczą, Brzeziny Kolonię. Pragną zdążyć na sobotni Apel Jasnogórski, by pomodlić się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Zaplanowali odpoczynki i posiłki. Wcześniej starali się wypracować kondycję.

Duchowny, który jest przewodniczącym sekcji wolontariatu w Diecezjalnym Centrum ŚDM w Bielsku-Białej, wyjaśnił, że w swych intencjach powierzać będą sprawy rodzin i życia osobistego.