Cieszyńskie rekolekcje dla mam – o Duchu Świętym

• 13 marca 2019, Robert Karp

Po raz piąty Grupa Modlitewna Matek „Miriam” zorganizowała w Cieszynie rekolekcje dla mam. Z tego powodu w kościele św. Marii Magdaleny w dniach od 11 do 13 maraca 2019 r. pojawiły się niecodzienne ułatwienia: kącik z przewijakiem i miejscem, gdzie można bez stresu nakarmić dziecko, a także „ciche zabawki”.

Udział w rekolekcjach wzięło około 100 kobiet. Były to w większości mamy z małymi dziećmi. W procesji z darami uczestniczyły maluchy. Dzieci przyniosły do ołtarza swe własnoręcznie wykonane rysunki. Kapłan udzielił najmłodszym indywidulanych błogosławieństw.

Tematem rekolekcji wygłoszonych przez o. Ireneusza Toczydłowskiego OFM był Duch Święty i Jego towarzyszenie człowiekowi w życiu codziennym. Franciszkanin omawiał wybrane przymioty Drogiej Osoby Boskiej i tłumaczył, co to znaczy, że Duch Święty jest Stworzycielem, Pocieszycielem i Obrońcą. Wyjaśnił, w jaki sposób Duch Święty uzdalnia człowieka do czynienia z siebie daru w relacjach z najbliższymi i innymi ludźmi. Jednocześnie duszpasterz cieszyńskiej Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” zachęcił słuchaczki do odkrywania w sobie nowej tożsamości – żony, matki i kobiety.

W cieszyńskim kościele pw. św. Marii Magdaleny na czas rekolekcji w zakrystii zorganizowano kącik dla mam z przewijakiem i miejscem, gdzie mama mogła w razie potrzeby nakarmić lub przewinąć dziecko bez stresu i wychodzenia z kościoła. W kościele pojawiał się też dywan dla raczkujących dzieci i skrzynia z książeczkami i pluszowymi maskotkami.

fot. Monika Jaworska “Niedziela na Podbeskidziu”.