Diamentowy jubileusz szkoły

• 8 kwietnia 2019, Robert Karp

Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej im. Franciszka Kępki (dawna Befama) obchodził 60-lecie istnienia. Świętowanie rozpoczęto od Mszy św. w katedrze św. Mikołaja. Okolicznościową liturgię sprawował ks. Antoni Młoczek, gospodarz miejsca, oraz dwaj absolwenci ZSTiH: ks. Zbigniew Paprocki, proboszcz parafii św. Mikołaja w Pierśćcu oraz ks. Tomasz Sroka, dyrektor Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie. – Szkoła jest miejscem uczenia się własnego myślenia. Sięgania do bogactwa ludzkiej myśli, aby w konfrontacji z tym bogactwem, budować własne życie i własną tożsamość – mówił w kazaniu ks. T. Sroka. I dodał: – Szczególnym powołaniem nauczyciela jest współuczestnictwo w budowaniu tożsamości drugiego człowieka. Nauczyciel powinien wydobywać z młodego człowieka to, co w nim najpiękniejsze. Bo chodzi o to, aby życie młodego człowieka było jego życiem – zaznaczył kapłan.

Po liturgii uczestnicy rocznicowych obchodów spotkali się na uroczystej gali w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Wraz z przedstawicielami środowiska pedagogicznego i uczniowskiego świętowały władze oświatowe i miejskie. Wśród gości obecny był Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej oraz delegacja z Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego w Berlinie. – Nasza kadra dba o wszechstronny rozwój uczniów, rozwijanie ich pasji, talentów i zainteresowań. W naszej szkole zawsze najważniejszy był i jest uczeń – mówił podczas uroczystości Andrzej Stokłosa, dyrektor ZSTiH.

Mariusz Rzymek “Niedziela na Podbeskidziu”