Diecezja ma trzynastu nowych kapłanów

• 27 maja 2017, Robert Karp

27 maja w katedrze pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej, święcenia prezbiteratu z rąk bp. Romana Pindla przyjęli diakoni pochodzący z diecezji bielsko-żywieckiej:

Ks. Krzysztof Adamski

Pan moim światłem i zbawieniem moim. (Ps 27, 1)

Pochodzi z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy.

Ks. Kamil Białożyt

Jak byłem z Mojżeszem, tak będę z tobą, nie opuszczę cię ani nie porzucę (Joz 1, 5b)

Pochodzi z parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Zaborzu.

Ks. Tomasz Chamera

Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham (J 21, 17)

Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Głębowicach.

Ks. Wojciech Grzegorzek

Jezus siłą mą

Pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Polance Górnej.

Ks. Kamil Jurek

Jezus wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał (Mk 3, 13)

Pochodzi z parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Stanisława w Andrychowie.

Ks. Wojciech Lach

Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana (Rz 14, 7-8)

Pochodzi z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Głębowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej.

Ks. Filip Magiera

Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść (Jr 20, 7)

Pochodzi z parafii św. Jakuba Apostoła w Rzykach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu.

Ks. Michał Marek

Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców (1 Kor 1, 27)

Pochodzi z parafii św. Jakuba Apostoła w Szczyrku. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Andrzeja Apostoła w Gilowicach.

Ks. Tomasz Mikociak

Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył? Podniosę kielich zbawienia i wezwę imienia Pana (Ps 116, 12-13)

Pochodzi z parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku – Białej Lipniku.

Ks. Michał Styła

Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali (2 Kor 12, 9)

Pochodzi z parafii św. Jakuba Apostoła w Rzykach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Marcina w Ochabach.

Ks. Tymoteusz Szydło

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5, 1)

Pochodzi z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Przecieszynie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku.

Ks. Paweł Then

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej (Rz 8,35)

Pochodzi z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Ks. Mateusz Tomaszek

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę (Ef 2,8)

Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Os. Brzeszcze.